Klaus REHDER : 4η Κοινοβουλευτική περίοδος 

Πολιτικές ομάδες 

  • 19-07-1994 / 19-07-1999 : Ομάδα του Ευρωπαϊκού Σοσιαλιστικού Κόμματος - Μέλος

Εθνικά κόμματα 

  • 19-07-1994 / 19-07-1999 : Sozialdemokratische Partei Deutschlands (Γερμανία)

βουλευτές 

  • 21-07-1994 / 15-01-1997 : Επιτροπή Γεωργίας και Ανάπτυξης της Υπαίθρου
  • 17-11-1994 / 11-07-1995 : Αντιπροσωπεία για τις σχέσεις με τη Δημοκρατία της Τσεχίας, τη Σλοβακία και τη Σλοβενία
  • 11-10-1995 / 15-01-1997 : Αντιπροσωπεία στη Μικτή Κοινοβουλευτική Επιτροπή ΕΕ-Δημοκρατίας της Τσεχίας
  • 16-01-1997 / 19-07-1999 : Επιτροπή Γεωργίας και Ανάπτυξης της Υπαίθρου
  • 16-01-1997 / 19-07-1999 : Αντιπροσωπεία στη Μικτή Κοινοβουλευτική Επιτροπή ΕΕ-Δημοκρατίας της Τσεχίας

Αναπληρωτής 

  • 17-10-1994 / 15-01-1997 : Επιτροπή Μεταφορών και Τουρισμού
  • 16-01-1997 / 19-07-1999 : Επιτροπή Μεταφορών και Τουρισμού
  • 16-01-1997 / 19-07-1999 : Αντιπροσωπεία στη Μικτή Κοινοβουλευτική Επιτροπή ΕΕ-Ουγγαρίας