Odile LEPERRE-VERRIER : 4η Κοινοβουλευτική περίοδος 

Πολιτικές ομάδες 

  • 19-07-1994 / 28-01-1997 : Ομάδα της Ευρωπαϊκής Ριζοσπαστικής Συμμαχίας - Μέλος
  • 29-01-1997 / 19-07-1999 : Ομάδα της Ευρωπαϊκής Ριζοσπαστικής Συμμαχίας - Μέλος του προεδρείου

Εθνικά κόμματα 

  • 19-07-1994 / 19-07-1999 : Mouvement des Radicaux de Gauche (Γαλλία)

Αντιπρόεδρος 

  • 30-01-1997 / 13-10-1997 : Αντιπροσωπεία για τις σχέσεις με την Ελβετία, την Ισλανδία και τηυ Νορβηγία
  • 14-10-1997 / 23-02-1999 : Αντιπροσωπεία για τις σχέσεις με την Ελβετία, την Ισλανδία και τηυ Νορβηγία
  • 24-02-1999 / 19-07-1999 : Αντιπροσωπεία για τις σχέσεις με την Ελβετία, την Ισλανδία και τηυ Νορβηγία

βουλευτές 

  • 21-07-1994 / 15-01-1997 : Επιτροπή Πολιτισμού, Νεότητας, Παιδείας και Μέσων Ενημέρωσης
  • 21-07-1994 / 15-01-1997 : Επιτροπή Αναφορών
  • 17-11-1994 / 11-07-1995 : Αντιπροσωπεία για τις σχέσεις με τον Καναδά
  • 17-11-1994 / 11-07-1995 : Αντιπροσωπεία για τις σχέσεις με τις χώρες της Νότιας Ασίας και την ΄Ενωση για την Περιφερειακή Συνεργασία τ
  • 12-07-1995 / 15-01-1997 : Αντιπροσωπεία για τις σχέσεις με τον Καναδά
  • 12-07-1995 / 15-01-1997 : Αντιπροσωπεία για τις σχέσεις με τις χώρες της Νότιας Ασίας και την ΄Ενωση για την Περιφερειακή Συνεργασία τ
  • 16-01-1997 / 29-01-1997 : Αντιπροσωπεία για τις σχέσεις με την Ελβετία, την Ισλανδία και τηυ Νορβηγία
  • 16-01-1997 / 19-07-1999 : Επιτροπή Πολιτισμού, Νεότητας, Παιδείας και Μέσων Ενημέρωσης
  • 16-01-1997 / 19-07-1999 : Επιτροπή για τα Δικαιώματα της Γυναίκας

Αναπληρώτρια 

  • 21-07-1994 / 15-01-1997 : Επιτροπή Κοινωνικών Υποθέσεων και Απασχόλησης
  • 16-01-1997 / 19-07-1999 : Επιτροπή Εξωτερικών Οικονομικών Σχέσεων