Giacomo LEOPARDI : 4η Κοινοβουλευτική περίοδος 

Πολιτικές ομάδες 

  • 19-07-1994 / 04-07-1995 : Ομάδα Forza Europa - Μέλος
  • 05-07-1995 / 14-06-1998 : Ομάδα ΄Ενωση για την Ευρώπη - Μέλος
  • 15-06-1998 / 19-07-1999 : Ομάδα του Ευρωπαϊκού Λαϊκού Κόμματος (Χριστιανοδημοκράτες) - Μέλος

Εθνικά κόμματα 

  • 19-07-1994 / 19-07-1999 : Forza Italia (Ιταλία)

βουλευτές 

  • 21-07-1994 / 15-01-1997 : Επιτροπή Περιβάλλοντος, Δημοσίας Υγείας και Προστασίας των Καταναλωτών
  • 17-11-1994 / 16-11-1994 : Αντιπροσωπεία για τις σχέσεις με τις Ηνωμένες Πολιτείες
  • 17-11-1994 / 11-07-1995 : Αντιπροσωπεία στη Μικτή Κοινοβουλευτική Επιτροπή ΕΕ-Μάλτας
  • 12-07-1995 / 15-01-1997 : Αντιπροσωπεία στη Μικτή Κοινοβουλευτική Επιτροπή ΕΕ-Μάλτας
  • 16-01-1997 / 19-07-1999 : Επιτροπή Περιβάλλοντος, Δημόσιας Υγείας και Προστασίας των Καταναλωτών

Αναπληρωτής 

  • 23-09-1994 / 20-06-1995 : Επιτροπή Νομικών Θεμάτων και Δικαιωμάτων των Πολιτών
  • 22-01-1997 / 08-06-1998 : Επιτροπή Πολιτισμού, Νεότητας, Παιδείας και Μέσων Ενημέρωσης
  • 11-09-1998 / 19-07-1999 : Επιτροπή Πολιτισμού, Νεότητας, Παιδείας και Μέσων Ενημέρωσης