MaLou LINDHOLM : 4η Κοινοβουλευτική περίοδος 

Πολιτικές ομάδες 

  • 09-10-1995 / 19-07-1999 : Ομάδα των Πρασίνων στο Ευρωπαϊκό Κοινοβούλιο - Μέλος

Εθνικά κόμματα 

  • 09-10-1995 / 19-07-1999 : Miljöpartiet (Σουηδία)

Αντιπρόεδρος 

  • 14-01-1999 / 19-07-1999 : Αντιπροσωπεία στη Μικτή Κοινοβουλευτική Επιτροπή ΕE-Λιθουανία

βουλευτές 

  • 12-10-1995 / 15-01-1997 : Επιτροπή Πολιτικών Ελευθεριών και Εσωτερικών Υποθέσεων
  • 12-10-1995 / 15-01-1997 : Αντιπροσωπεία στη Μικτή Κοινοβουλευτική Επιτροπή ΕΕ-Πολωνίας
  • 16-01-1997 / 13-10-1997 : Αντιπροσωπεία για τις σχέσεις με τη Λεττονία
  • 16-01-1997 / 19-07-1999 : Επιτροπή Περιφερειακής Πολιτικής
  • 14-10-1997 / 19-07-1999 : Αντιπροσωπεία στη Μικτή Κοινοβουλευτική Επιτροπή ΕE-Λεττονία
  • 16-09-1998 / 14-01-1999 : Αντιπροσωπεία στη Μικτή Κοινοβουλευτική Επιτροπή ΕE-Λιθουανία

Αναπληρώτρια 

  • 12-10-1995 / 06-11-1995 : Επιτροπή Περιβάλλοντος, Δημοσίας Υγείας και Προστασίας των Καταναλωτών
  • 07-11-1995 / 15-01-1997 : Επιτροπή Νομικών Θεμάτων και Δικαιωμάτων των Πολιτών
  • 16-01-1997 / 13-10-1997 : Αντιπροσωπεία για τις σχέσεις με τη Λιθουανία
  • 16-01-1997 / 19-07-1999 : Επιτροπή Πολιτικών Ελευθεριών και Εσωτερικών Υποθέσεων
  • 21-01-1997 / 19-07-1999 : Επιτροπή Νομικών Θεμάτων και Δικαιωμάτων των Πολιτών
  • 14-10-1997 / 15-09-1998 : Αντιπροσωπεία στη Μικτή Κοινοβουλευτική Επιτροπή ΕE-Λιθουανία