Hans LINDQVIST : 4η Κοινοβουλευτική περίοδος 

Πολιτικές ομάδες 

  • 09-10-1995 / 19-07-1999 : Ομάδα του Ευρωπαϊκού Κόμματος των Φιλελευθέρων, Δημοκρατών και Μεταρρυθμιστών - Μέλος

Εθνικά κόμματα 

  • 09-10-1995 / 19-07-1999 : Centerpartiet (Σουηδία)

βουλευτές 

  • 11-10-1995 / 15-01-1997 : Αντιπροσωπεία στη Μικτή Κοινοβουλευτική Επιτροπή ΕΕ-Σλοβακίκης Δημοκρατίας
  • 27-10-1995 / 15-01-1997 : Επιτροπή Οικονομικής, Νομισματικής και Βιομηχανικής Πολιτικής
  • 16-01-1997 / 19-07-1999 : Επιτροπή Απασχόλησης και Κοινωνικών Υποθέσεων
  • 16-01-1997 / 19-07-1999 : Υποεπιτροπή Νομισματικών Θεμάτων

Αναπληρωτής 

  • 26-10-1995 / 13-11-1996 : Επιτροπή Περιφερειακής Πολιτικής
  • 26-10-1995 / 15-01-1997 : Υποεπιτροπή Νομισματικών Θεμάτων
  • 14-11-1996 / 15-01-1997 : Επιτροπή Εξωτερικών Υποθέσεων, Ασφάλειας και Αμυντικής Πολιτικής
  • 14-11-1996 / 15-01-1997 : Υποεπιτροπή για τα Δικαιώματα του Ανθρώπου
  • 16-01-1997 / 19-07-1999 : Επιτροπή Εξωτερικών Υποθέσεων, Ασφάλειας και Αμυντικής Πολιτικής
  • 16-01-1997 / 19-07-1999 : Επιτροπή Οικονομικής, Νομισματικής και Βιομηχανικής Πολιτικής
  • 16-01-1997 / 19-07-1999 : Αντιπροσωπεία στη Μικτή Κοινοβουλευτική Επιτροπή ΕΕ-Σλοβακικής Δημοκρατίας