Olivier DUPUIS : 4η Κοινοβουλευτική περίοδος 

Πολιτικές ομάδες 

  • 30-03-1996 / 19-07-1999 : Ομάδα της Ευρωπαϊκής Ριζοσπαστικής Συμμαχίας - Μέλος

Εθνικά κόμματα 

  • 30-03-1996 / 19-07-1999 : Pannella-Riformatori (Ιταλία)

Αντιπρόεδρος 

  • 30-01-1997 / 13-10-1997 : Αντιπροσωπεία για τις σχέσεις με τις Υπερκαυκάσιες δημοκρατίες: Αρμενία, Αζερμπαϊτζάν, Γεωργία
  • 14-10-1997 / 23-02-1999 : Αντιπροσωπεία για τις σχέσεις με τις Υπερκαυκάσιες δημοκρατίες: Αρμενία, Αζερμπαϊτζάν, Γεωργία
  • 24-02-1999 / 19-07-1999 : Αντιπροσωπεία για τις σχέσεις με τις Υπερκαυκάσιες δημοκρατίες: Αρμενία, Αζερμπαϊτζάν, Γεωργία

βουλευτές 

  • 08-05-1996 / 15-01-1997 : Επιτροπή Εξωτερικών Υποθέσεων, Ασφάλειας και Αμυντικής Πολιτικής
  • 08-05-1996 / 15-01-1997 : Αντιπροσωπεία για τις σχέσεις με τη Νοτιοανατολική Ευρώπη
  • 16-01-1997 / 30-01-1997 : Αντιπροσωπεία για τις σχέσεις με τις Υπερκαυκάσιες δημοκρατίες: Αρμενία, Αζερμπαϊτζάν, Γεωργία
  • 16-01-1997 / 19-07-1999 : Επιτροπή Εξωτερικών Υποθέσεων, Ασφάλειας και Αμυντικής Πολιτικής
  • 16-01-1997 / 19-07-1999 : Επιτροπή Αναφορών
  • 16-01-1997 / 19-07-1999 : Υποεπιτροπή για τα Δικαιώματα του Ανθρώπου

Αναπληρωτής 

  • 14-04-1996 / 15-01-1997 : Υποεπιτροπή για τα Δικαιώματα του Ανθρώπου
  • 24-04-1996 / 15-01-1997 : Επιτροπή Αναφορών
  • 11-07-1996 / 15-01-1997 : Επιτροπή Πολιτικών Ελευθεριών και Εσωτερικών Υποθέσεων
  • 16-01-1997 / 13-10-1997 : Αντιπροσωπεία για τις σχέσεις με τη Νοτιοανατολική Ευρώπη
  • 16-01-1997 / 19-07-1999 : Επιτροπή Πολιτικών Ελευθεριών και Εσωτερικών Υποθέσεων
  • 16-01-1997 / 19-07-1999 : Υποεπιτροπή για την Ασφάλεια και τον Αφοπλισμό
  • 16-01-1997 / 19-07-1999 : Αντιπροσωπεία στη Μικτή Κοινοβουλευτική Επιτροπή ΕΕ-Κύπρου
  • 14-10-1997 / 23-02-1999 : Αντιπροσωπεία για τις σχέσεις με τη Νοτιοανατολική Ευρώπη
  • 24-02-1999 / 19-07-1999 : Αντιπροσωπεία για τις σχέσεις με τη Νοτιοανατολική Ευρώπη