Franz LINSER : 4η Κοινοβουλευτική περίοδος 

Πολιτικές ομάδες 

  • 26-04-1996 / 10-11-1996 : Μη Εγγεγραμμένοι
  • 11-11-1996 / 19-07-1999 : Μη Εγγεγραμμένοι

Εθνικά κόμματα 

  • 26-04-1996 / 10-11-1996 : Freiheitliche Partei Österreichs (Αυστρία)
  • 11-11-1996 / 19-07-1999 : Freiheitliche Partei Österreichs (Αυστρία)

βουλευτές 

  • 22-05-1996 / 15-01-1997 : Αντιπροσωπεία για τις σχέσεις με τον Καναδά
  • 24-05-1996 / 14-11-1996 : Επιτροπή Γεωργίας και Ανάπτυξης της Υπαίθρου
  • 14-11-1996 / 15-01-1997 : Επιτροπή Εξωτερικών Υποθέσεων, Ασφάλειας και Αμυντικής Πολιτικής
  • 16-01-1997 / 19-07-1999 : Επιτροπή Εξωτερικών Υποθέσεων, Ασφάλειας και Αμυντικής Πολιτικής
  • 16-01-1997 / 19-07-1999 : Επιτροπή Μεταφορών και Τουρισμού
  • 16-01-1997 / 19-07-1999 : Αντιπροσωπεία στη Μικτή Κοινοβουλευτική Επιτροπή ΕΕ-Μάλτας

Αναπληρωτής 

  • 14-05-1996 / 14-11-1996 : Επιτροπή Περιβάλλοντος, Δημοσίας Υγείας και Προστασίας των Καταναλωτών
  • 14-11-1996 / 15-01-1997 : Επιτροπή Μεταφορών και Τουρισμού
  • 16-01-1997 / 19-07-1999 : Επιτροπή Περιφερειακής Πολιτικής
  • 16-01-1997 / 19-07-1999 : Υποεπιτροπή για την Ασφάλεια και τον Αφοπλισμό