Jyrki OTILA : 4η Κοινοβουλευτική περίοδος 

Πολιτικές ομάδες 

  • 11-11-1996 / 19-07-1999 : Ομάδα του Ευρωπαϊκού Λαϊκού Κόμματος (Χριστιανοδημοκράτες) - Μέλος

Εθνικά κόμματα 

  • 11-11-1996 / 19-07-1999 : Kansallinen Kokoomus (Φινλανδία)

βουλευτές 

  • 14-11-1996 / 15-01-1997 : Επιτροπή Περιφερειακής Πολιτικής
  • 14-11-1996 / 15-01-1997 : Επιτροπή Αναφορών
  • 14-11-1996 / 15-01-1997 : Αντιπροσωπεία για τις σχέσεις με τη Ρωσία
  • 16-01-1997 / 13-10-1997 : Αντιπροσωπεία για τις σχέσεις με τη Ρωσία
  • 16-01-1997 / 19-07-1999 : Επιτροπή Περιφερειακής Πολιτικής
  • 14-10-1997 / 30-11-1997 : Αντιπροσωπεία για τις σχέσεις με τη Ρωσία
  • 01-12-1997 / 23-02-1999 : Αντιπροσωπία στην κοινοβουλευτική επιτροπή συνεργασίας ΕΕ-Ρωσίας
  • 24-02-1999 / 19-07-1999 : Αντιπροσωπία στην κοινοβουλευτική επιτροπή συνεργασίας ΕΕ-Ρωσίας

Αναπληρωτής 

  • 14-11-1996 / 15-01-1997 : Επιτροπή Περιβάλλοντος, Δημοσίας Υγείας και Προστασίας των Καταναλωτών
  • 16-01-1997 / 19-07-1999 : Επιτροπή Γεωργίας και Ανάπτυξης της Υπαίθρου