Henri de LASSUS SAINT GENIÈS : 4η Κοινοβουλευτική περίοδος 

Πολιτικές ομάδες 

  • 13-08-1997 / 19-07-1999 : Ομάδα της Ευρωπαϊκής Ριζοσπαστικής Συμμαχίας - Μέλος

Εθνικά κόμματα 

  • 13-08-1997 / 19-07-1999 : Parti radical socialiste (Γαλλία)

βουλευτές 

  • 19-09-1997 / 19-07-1999 : Επιτροπή Περιφερειακής Πολιτικής

Αναπληρωτής 

  • 01-10-1997 / 13-10-1997 : Αντιπροσωπεία για τις σχέσεις με τη Παλαιστινιακό Νομοθετικό Συμβούλιο
  • 01-10-1997 / 19-07-1999 : Επιτροπή Οικονομικής, Νομισματικής και Βιομηχανικής Πολιτικής
  • 14-10-1997 / 23-02-1999 : Αντιπροσωπεία για τις σχέσεις με τη Παλαιστινιακό Νομοθετικό Συμβούλιο
  • 24-02-1999 / 19-07-1999 : Αντιπροσωπεία για τις σχέσεις με τη Παλαιστινιακό Νομοθετικό Συμβούλιο