Jan Walenty TOMAKA : 5η Κοινοβουλευτική περίοδος 

Πολιτικές ομάδες 

  • 23-04-2003 / 30-04-2004 : Ομάδα τoυ Ευρωπαϊκoύ Λαϊκoύ Κόμματoς (Χριστιαvoδημoκράτες) και των Ευρωπαίωv Δημoκρατώv - Παρατηρητής
  • 01-05-2004 / 19-07-2004 : Ομάδα τoυ Ευρωπαϊκoύ Λαϊκoύ Κόμματoς (Χριστιαvoδημoκράτες) και των Ευρωπαίωv Δημoκρατώv - Μέλος

Εθνικά κόμματα 

  • 23-04-2003 / 30-04-2004 : Platforma Obywatelska (Πολωνία)
  • 01-05-2004 / 19-07-2004 : Platforma Obywatelska (Πολωνία)

βουλευτές 

  • 03-05-2004 / 19-07-2004 : Επιτροπή Περιβάλλοντος, Δημόσιας Υγείας και Πολιτικής των Καταναλωτών

Παρατηρητής 

  • 15-05-2003 / 30-04-2004 : Επιτροπή Περιβάλλοντος, Δημόσιας Υγείας και Πολιτικής των Καταναλωτών