Liene LIEPIŅA : 6η Κοινοβουλευτική περίοδος  

Πολιτικές ομάδες 

  • 19-03-2009 / 13-07-2009 : Ομάδα τoυ Ευρωπαϊκoύ Λαϊκoύ Κόμματoς (Χριστιαvoδημoκράτες) και των Ευρωπαίωv Δημoκρατώv - Μέλος

Εθνικά κόμματα 

  • 19-03-2009 / 13-07-2009 : Jaunais laiks (Λετονία)

βουλευτές 

  • 01-04-2009 / 13-07-2009 : Επιτροπή Προϋπολογισμών
  • 01-04-2009 / 13-07-2009 : Αντιπροσωπεία στην Κοινοβουλευτική Συνέλευση Ίσης Εκπροσώπησης ΑΚΕ-ΕΕ
  • 01-04-2009 / 13-07-2009 : Αντιπροσωπεία στην Κοινοβουλευτική Συνέλευση ΕΕ - Λατινικής Αμερικής

Αναπληρώτρια 

  • 30-03-2009 / 13-07-2009 : Επιτροπή Ελέγχου των Προϋπολογισμών
  • 30-03-2009 / 13-07-2009 : Επιτροπή Οικονομικών και Νομισματικών Θεμάτων
  • 30-03-2009 / 13-07-2009 : Αντιπροσωπεία στις Επιτροπές Κοινοβουλευτικής Συνεργασίας ΕΕ-Καζακστάν, ΕΕ-Κιργιζιστάν και ΕΕ-Ουζμπεκιστάν και για τις σχέσεις με το Τατζικιστάν, το Τουρκμενιστάν και τη Μογγολία

Κατάσταση παρόντων 
Ο παρών κατάλογος παρουσίας είναι απόσπασμα από τα πρακτικά των συνεδριάσεων της ολομέλειας της 6ης κοινοβουλευτικής περιόδου. Οι πληροφορίες που περιέχει παρέχονται μόνο για ενημερωτικούς σκοπούς και καλύπτουν τη θητεία του βουλευτή στο Ευρωπαϊκό Κοινοβούλιο. Πρόκειται για ανεπεξέργαστα δεδομένα τα οποία δεν περιλαμβάνουν διορθώσεις για δικαιολογημένες απουσίες που οφείλονται σε ασθένεια, άδεια μητρότητας/πατρότητας, εγκεκριμένες δραστηριότητες κοινοβουλευτικής αντιπροσωπείας κ.λπ.