Ian TWINN : 5η Κοινοβουλευτική περίοδος 

Πολιτικές ομάδες 

  • 21-10-2003 / 19-07-2004 : Ομάδα τoυ Ευρωπαϊκoύ Λαϊκoύ Κόμματoς (Χριστιαvoδημoκράτες) και των Ευρωπαίωv Δημoκρατώv - Μέλος

Εθνικά κόμματα 

  • 21-10-2003 / 19-07-2004 : Conservative and Unionist Party (Ηνωμένο Βασίλειο)

βουλευτές 

  • 20-11-2003 / 19-07-2004 : Επιτροπή Ελευθεριών και Δικαιωμάτων των Πολιτών, Δικαιοσύνης και Εσωτερικών Υποθέσεων

Αναπληρωτής 

  • 19-11-2003 / 19-07-2004 : Επιτροπή Νομικών Θεμάτων και Εσωτερικής Αγοράς

all-activities 

Συνεισφορές στις συζητήσεις της ολομέλειας 
Ομιλίες στην ολομέλεια και γραπτές δηλώσεις σχετικά με συζητήσεις στην ολομέλειας Άρθρα 204 και 171 παράγραφος 11

Γραπτές δηλώσεις (έως τις 16 Ιανουαρίου 2017) 
** Το μέσο αυτό δεν υφίσταται από τις 16 Ιανουαρίου 2017**. Η γραπτή δήλωση ήταν μια πρωτοβουλία για ένα θέμα που εμπίπτει στην αρμοδιότητα της ΕΕ. Οι βουλευτές μπορούσαν να τη συνυπογράψουν εντός περιόδου 3 μηνών.

Γραπτή δήλωση σχετικά με τον εορτασμό της επετείου των 60 χρόνων από την απόβαση στη Νορμανδία  
- P5_DCL(2003)0030 - Άκυρη  
Jonathan EVANS , Jacqueline FOSTER , Martin CALLANAN , Ian TWINN , Timothy KIRKHOPE  
Ημερομηνία έναρξης διαδικασίας υπογραφής : 26-11-2003
Λήξη προθεσμίας : 26-02-2004
Αριθμός υπογραφόντων : 57 - 26-02-2004