Jacqueline ROUSSEAUX : 5η Κοινοβουλευτική περίοδος 

Πολιτικές ομάδες 

  • 19-02-2004 / 28-06-2004 : Ομάδα του Ευρωπαϊκού Κόμματος των Φιλελευθέρων, Δημοκρατών και Μεταρρυθμιστών - Μέλος

Εθνικά κόμματα 

  • 19-02-2004 / 28-06-2004 : Parti réformateur libéral/Front démocratique des francophones (Βέλγιο)

βουλευτές 

  • 19-04-2004 / 28-06-2004 : Επιτροπή Περιβάλλοντος, Δημόσιας Υγείας και Πολιτικής των Καταναλωτών
  • 22-04-2004 / 28-06-2004 : Αντιπροσωπεία για τις σχέσεις με το Ισραήλ

Αναπληρώτρια 

  • 01-04-2004 / 28-06-2004 : Επιτροπή Πολιτισμού, Νεότητας, Παιδείας, Μέσων Ενημέρωσης και Αθλητισμού

all-activities 

Συνεισφορές στις συζητήσεις της ολομέλειας 
Ομιλίες στην ολομέλεια και γραπτές δηλώσεις σχετικά με συζητήσεις στην ολομέλειας Άρθρα 204 και 171 παράγραφος 11

Γραπτές δηλώσεις (έως τις 16 Ιανουαρίου 2017) 
** Το μέσο αυτό δεν υφίσταται από τις 16 Ιανουαρίου 2017**. Η γραπτή δήλωση ήταν μια πρωτοβουλία για ένα θέμα που εμπίπτει στην αρμοδιότητα της ΕΕ. Οι βουλευτές μπορούσαν να τη συνυπογράψουν εντός περιόδου 3 μηνών.

Γραπτή δήλωση σχετικά με την καταπολέμηση της ασθένειας Αλτσχάιμερ και των ασθενειών του εγκεφάλου  
- P5_DCL(2004)0034 - Άκυρη  
Jacqueline ROUSSEAUX , John BOWIS , Miguel Angel MARTÍNEZ MARTÍNEZ  
Ημερομηνία έναρξης διαδικασίας υπογραφής : 28-04-2004
Λήξη προθεσμίας : 06-05-2004
Αριθμός υπογραφόντων : 194 - 06-05-2004