Maria del Carmen ORTIZ RIVAS : 5η Κοινοβουλευτική περίοδος 

Πολιτικές ομάδες 

  • 08-03-2004 / 31-03-2004 : Ομάδα του Ευρωπαϊκού Σοσιαλιστικού Κόμματος - Μέλος

Εθνικά κόμματα 

  • 08-03-2004 / 31-03-2004 : Partido Socialista Obrero Español (Ισπανία)

βουλευτές 

  • 11-03-2004 / 31-03-2004 : Επιτροπή Προϋπολογισμών
  • 11-03-2004 / 31-03-2004 : Αντιπροσωπεία για τις σχέσεις με τη Λαϊκή Δημοκρατία της Κίνας

Αναπληρώτρια 

  • 09-03-2004 / 31-03-2004 : Επιτροπή Οικονομικής και Νομισματικής Πολιτικής