Ona RAINYTÉ-BODARD : 6η Κοινοβουλευτική περίοδος  

Πολιτικές ομάδες 

  • 20-07-2004 / 26-02-2007 : Ομάδα της Συμμαχίας Φιλελευθέρων και Δημοκρατών για την Ευρώπη - Μέλος του προεδρείου
  • 27-02-2007 / 14-01-2008 : Ομάδα της Συμμαχίας Φιλελευθέρων και Δημοκρατών για την Ευρώπη - Μέλος
  • 15-01-2008 / 25-06-2008 : Ομάδα της Συμμαχίας Φιλελευθέρων και Δημοκρατών για την Ευρώπη - Μέλος του προεδρείου
  • 26-06-2008 / 13-07-2009 : Ομάδα της Συμμαχίας Φιλελευθέρων και Δημοκρατών για την Ευρώπη - Μέλος

Εθνικά κόμματα 

  • 20-07-2004 / 16-02-2009 : Darbo partija (Λιθουανία)
  • 17-02-2009 / 13-07-2009 : - (Λιθουανία)

Πρόεδρος 

  • 20-09-2004 / 13-07-2009 : Αντιπροσωπεία στις Επιτροπές Κοινοβουλευτικής Συνεργασίας ΕΕ-Καζακστάν, ΕΕ-Κιργιζιστάν και ΕΕ-Ουζμπεκιστάν και για τις σχέσεις με το Τατζικιστάν, το Τουρκμενιστάν και τη Μογγολία

βουλευτές 

  • 21-07-2004 / 14-01-2007 : Επιτροπή Ελέγχου των Προϋπολογισμών
  • 21-07-2004 / 14-01-2007 : Επιτροπή Απασχόλησης και Κοινωνικών Υποθέσεων
  • 15-09-2004 / 19-09-2004 : Αντιπροσωπεία στις Επιτροπές Κοινοβουλευτικής Συνεργασίας ΕΕ-Καζακστάν, ΕΕ-Κιργιζιστάν και ΕΕ-Ουζμπεκιστάν και για τις σχέσεις με το Τατζικιστάν, το Τουρκμενιστάν και τη Μογγολία
  • 22-09-2004 / 13-07-2009 : Διάσκεψη των Προέδρων των Αντιπροσωπειών
  • 15-01-2007 / 30-01-2007 : Επιτροπή Ελέγχου των Προϋπολογισμών
  • 15-01-2007 / 30-01-2007 : Επιτροπή Απασχόλησης και Κοινωνικών Υποθέσεων
  • 31-01-2007 / 13-07-2009 : Επιτροπή Απασχόλησης και Κοινωνικών Υποθέσεων
  • 15-03-2007 / 13-07-2009 : Αντιπροσωπεία για τις σχέσεις με το Αφγανιστάν

Αναπληρώτρια 

  • 22-07-2004 / 14-01-2007 : Επιτροπή Οικονομικών και Νομισματικών Θεμάτων
  • 15-09-2004 / 13-03-2007 : Αντιπροσωπεία για τις σχέσεις με τον Καναδά
  • 15-01-2007 / 30-01-2007 : Επιτροπή Οικονομικών και Νομισματικών Θεμάτων
  • 31-01-2007 / 13-07-2009 : Επιτροπή Πολιτικών Ελευθεριών, Δικαιοσύνης και Εσωτερικών Υποθέσεων
  • 14-03-2007 / 13-07-2009 : Αντιπροσωπεία για τις σχέσεις με τον Καναδά

all-activities 

Έκθεση(έσεις) ως εισηγητής 
Ο εισηγητής ορίζεται στην αρμόδια κοινοβουλευτική επιτροπή για να συντάξει έκθεση σχετικά με προτάσεις νομοθετικού ή δημοσιονομικού χαρακτήρα ή άλλα θέματα. Κατά τη σύνταξη της έκθεσής τους, οι εισηγητές μπορούν να διαβουλεύονται με αρμόδιους εμπειρογνώμονες και ενδιαφερόμενα μέρη. Είναι επίσης υπεύθυνοι για τη σύνταξη συμβιβαστικών τροπολογιών και για τις διαπραγματεύσεις με τους σκιώδεις εισηγητές. Οι εκθέσεις που εγκρίνονται σε επίπεδο επιτροπής στη συνέχεια εξετάζονται και ψηφίζονται στην ολομέλεια. Άρθρο 55 του Κανονισμού

ΕΚΘΕΣΗ σχετικά με την πρόταση κανονισμού του Ευρωπαϊκού Κοινοβουλίου και του Συμβουλίου που αφορά τις απογραφές πληθυσμού και στέγασης  
- A6-0471/2007 -  
-
EMPL 

Γνωμοδότηση(ήσεις) ως συντάκτης 
Οι επιτροπές μπορούν να συντάσσουν γνωμοδότηση επί έκθεσης της αρμόδιας επιτροπής, η οποία καλύπτει τα θέματα που συνδέονται με την αποστολή τους. Οι συντάκτες αυτών των γνωμοδοτήσεων είναι επίσης υπεύθυνοι για τη σύνταξη συμβιβαστικών τροπολογιών και για τις διαπραγματεύσεις με τους σκιώδεις εισηγητές της γνωμοδότησης. Άρθρο 56, Άρθρο 57, Παράρτημα VI του Κανονισμού

ΓΝΩΜΟΔΟΤΗΣΗ σχετικά με το CARS 21 : ένα ανταγωνιστικό κανονιστικό πλαίσιο για την αυτοκινητοβιομηχανία  
- EMPL_AD(2007)388629 -  
-
EMPL 
ΓΝΩΜΟΔΟΤΗΣΗ σχετικά με το σχέδιο γενικού προϋπολογισμού της Ευρωπαϊκής Ένωσης για το οικονομικό έτος 2007  
- EMPL_AD(2006)376311 -  
-
EMPL 
ΓΝΩΜΟΔΟΤΗΣΗ σχετικά με την ανάπτυξη και τη μετανάστευση  
- EMPL_AD(2006)367806 -  
-
EMPL 

Πρόταση(άσεις) ψηφίσματος 
Οι βουλευτές μπορούν να υποβάλλουν ατομικές προτάσεις ψηφίσματος για θέματα που εμπίπτουν στη σφαίρα των δραστηριοτήτων της ΕΕ. Οι προτάσεις αυτές διαβιβάζονται στην αρμόδια επιτροπή προς εξέταση. Άρθρο 143 του Κανονισμού

Κοινοβουλευτική(ές) ερώτηση(ήσεις) 
Ερωτήσεις με αίτημα προφορικής απάντησης ακολουθούμενης από συζήτηση μπορεί να υποβληθούν από επιτροπή, πολιτική ομάδα ή τουλάχιστον το 5% των βουλευτών που απαρτίζουν το Κοινοβούλιο. Οι αποδέκτες είναι άλλα όργανα της ΕΕ. Η Διάσκεψη των Προέδρων αποφασίζει αν οι ερωτήσεις θα εγγραφούν στο τελικό σχέδιο ημερήσιας διάταξης συνεδρίασης της Ολομέλειας και με ποια σειρά. Άρθρο 128 του Κανονισμού

Κατάσταση παρόντων 
Ο παρών κατάλογος παρουσίας είναι απόσπασμα από τα πρακτικά των συνεδριάσεων της ολομέλειας της 6ης κοινοβουλευτικής περιόδου. Οι πληροφορίες που περιέχει παρέχονται μόνο για ενημερωτικούς σκοπούς και καλύπτουν τη θητεία του βουλευτή στο Ευρωπαϊκό Κοινοβούλιο. Πρόκειται για ανεπεξέργαστα δεδομένα τα οποία δεν περιλαμβάνουν διορθώσεις για δικαιολογημένες απουσίες που οφείλονται σε ασθένεια, άδεια μητρότητας/πατρότητας, εγκεκριμένες δραστηριότητες κοινοβουλευτικής αντιπροσωπείας κ.λπ.