Francisco ASSIS : 8η κοινοβουλευτική περίοδος  

Πολιτικές ομάδες 

  • 01-07-2014 ... : Ομάδα της Προοδευτικής Συμμαχίας των Σοσιαλιστών και Δημοκρατών στο Ευρωπαϊκό Κοινοβούλιο - Μέλος

Εθνικά κόμματα 

  • 01-07-2014 ... : Partido Socialista (Πορτογαλία)

Πρόεδρος 

  • 13-10-2014 ... : Αντιπροσωπεία για τις σχέσεις με τη Mercosur

βουλευτές 

  • 01-07-2014 / 18-01-2017 : Επιτροπή Εξωτερικών Υποθέσεων
  • 01-07-2014 / 18-01-2017 : Υποεπιτροπή Ανθρωπίνων Δικαιωμάτων
  • 14-07-2014 / 12-10-2014 : Αντιπροσωπεία για τις σχέσεις με τη Mercosur
  • 14-07-2014 ... : Αντιπροσωπεία στην Κοινοβουλευτική Συνέλευση ΕΕ - Λατινικής Αμερικής
  • 13-10-2014 ... : Διάσκεψη των Προέδρων των Αντιπροσωπειών
  • 19-01-2017 ... : Επιτροπή Εξωτερικών Υποθέσεων
  • 19-01-2017 ... : Υποεπιτροπή Ανθρωπίνων Δικαιωμάτων

Αναπληρωτής 

  • 08-07-2014 / 18-01-2017 : Επιτροπή Μεταφορών και Τουρισμού
  • 16-07-2014 ... : Αντιπροσωπεία για τις σχέσεις με την Ομοσπονδιακή Δημοκρατία της Βραζιλίας
  • 19-01-2017 ... : Επιτροπή Μεταφορών και Τουρισμού

Επικοινωνία