Vasile DÎNCU : 6η Κοινοβουλευτική περίοδος  

Πολιτικές ομάδες 

  • 26-09-2005 / 31-12-2006 : Σοσιαλιστική Ομάδα στο Ευρωπαϊκό Κοινοβούλιο - Παρατηρητής
  • 01-01-2007 / 09-12-2007 : Σοσιαλιστική Ομάδα στο Ευρωπαϊκό Κοινοβούλιο - Μέλος

Εθνικά κόμματα 

  • 26-09-2005 / 31-12-2006 : Partidul Social Democrat (Ρουμανία)
  • 01-01-2007 / 09-12-2007 : Partidul Social Democrat (Ρουμανία)

βουλευτές 

  • 15-01-2007 / 30-01-2007 : Επιτροπή Περιφερειακής Ανάπτυξης
  • 31-01-2007 / 09-12-2007 : Επιτροπή Περιφερειακής Ανάπτυξης
  • 15-03-2007 / 09-12-2007 : Αντιπροσωπεία για τις σχέσεις με το Ισραήλ

Αναπληρωτής 

  • 31-01-2007 / 09-12-2007 : Επιτροπή Απασχόλησης και Κοινωνικών Υποθέσεων
  • 15-03-2007 / 09-12-2007 : Αντιπροσωπεία για τις σχέσεις με τις χώρες του Μασρέκ

Παρατηρητής 

  • 29-09-2005 / 31-12-2006 : Επιτροπή Περιφερειακής Ανάπτυξης

all-activities 

Συνεισφορές στις συζητήσεις της ολομέλειας 
Ομιλίες στην ολομέλεια και γραπτές δηλώσεις σχετικά με συζητήσεις στην ολομέλειας Άρθρα 204 και 171 παράγραφος 11

Κοινοβουλευτική(ές) ερώτηση(ήσεις) 
Ερωτήσεις με αίτημα προφορικής απάντησης ακολουθούμενης από συζήτηση μπορεί να υποβληθούν από επιτροπή, πολιτική ομάδα ή τουλάχιστον το 5% των βουλευτών που απαρτίζουν το Κοινοβούλιο. Οι αποδέκτες είναι άλλα όργανα της ΕΕ. Η Διάσκεψη των Προέδρων αποφασίζει αν οι ερωτήσεις θα εγγραφούν στο τελικό σχέδιο ημερήσιας διάταξης συνεδρίασης της Ολομέλειας και με ποια σειρά. Άρθρο 128 του Κανονισμού

Κατάσταση παρόντων 
Ο παρών κατάλογος παρουσίας είναι απόσπασμα από τα πρακτικά των συνεδριάσεων της ολομέλειας της 6ης κοινοβουλευτικής περιόδου. Οι πληροφορίες που περιέχει παρέχονται μόνο για ενημερωτικούς σκοπούς και καλύπτουν τη θητεία του βουλευτή στο Ευρωπαϊκό Κοινοβούλιο. Πρόκειται για ανεπεξέργαστα δεδομένα τα οποία δεν περιλαμβάνουν διορθώσεις για δικαιολογημένες απουσίες που οφείλονται σε ασθένεια, άδεια μητρότητας/πατρότητας, εγκεκριμένες δραστηριότητες κοινοβουλευτικής αντιπροσωπείας κ.λπ.