Nedzhmi ALI : 6η Κοινοβουλευτική περίοδος  

Πολιτικές ομάδες 

  • 26-09-2005 / 31-12-2006 : Ομάδα της Συμμαχίας Φιλελευθέρων και Δημοκρατών για την Ευρώπη - Παρατηρητής
  • 01-01-2007 / 05-06-2007 : Ομάδα της Συμμαχίας Φιλελευθέρων και Δημοκρατών για την Ευρώπη - Μέλος

Εθνικά κόμματα 

  • 26-09-2005 / 31-12-2006 : Movement for Rights and Freedoms (Βουλγαρία)
  • 01-01-2007 / 05-06-2007 : Movement for Rights and Freedoms (Βουλγαρία)

βουλευτές 

  • 15-01-2007 / 30-01-2007 : Επιτροπή Εσωτερικής Αγοράς και Προστασίας των Καταναλωτών
  • 31-01-2007 / 05-06-2007 : Επιτροπή Εσωτερικής Αγοράς και Προστασίας των Καταναλωτών
  • 28-03-2007 / 05-06-2007 : Αντιπροσωπεία για τις σχέσεις με τις χώρες της Νότιας Ασίας

Αναπληρωτής 

  • 31-01-2007 / 05-06-2007 : Επιτροπή Περιβάλλοντος, Δημόσιας Υγείας και Ασφάλειας των Τροφίμων

Παρατηρητής 

  • 29-09-2005 / 31-12-2006 : Επιτροπή Εσωτερικής Αγοράς και Προστασίας των Καταναλωτών

all-activities 

Πρόταση(άσεις) ψηφίσματος 
Οι βουλευτές μπορούν να υποβάλλουν ατομικές προτάσεις ψηφίσματος για θέματα που εμπίπτουν στη σφαίρα των δραστηριοτήτων της ΕΕ. Οι προτάσεις αυτές διαβιβάζονται στην αρμόδια επιτροπή προς εξέταση. Άρθρο 133 του Κανονισμού

Κατάσταση παρόντων 
Ο παρών κατάλογος παρουσίας είναι απόσπασμα από τα πρακτικά των συνεδριάσεων της ολομέλειας της 6ης κοινοβουλευτικής περιόδου. Οι πληροφορίες που περιέχει παρέχονται μόνο για ενημερωτικούς σκοπούς και καλύπτουν τη θητεία του βουλευτή στο Ευρωπαϊκό Κοινοβούλιο. Πρόκειται για ανεπεξέργαστα δεδομένα τα οποία δεν περιλαμβάνουν διορθώσεις για δικαιολογημένες απουσίες που οφείλονται σε ασθένεια, άδεια μητρότητας/πατρότητας, εγκεκριμένες δραστηριότητες κοινοβουλευτικής αντιπροσωπείας κ.λπ.

Επικοινωνία