Nedzhmi ALI : 8η κοινοβουλευτική περίοδος  

Πολιτικές ομάδες 

  • 01-07-2014 ... : Ομάδα της Συμμαχίας Φιλελευθέρων και Δημοκρατών για την Ευρώπη - Μέλος

Εθνικά κόμματα 

  • 01-07-2014 ... : Movement for Rights and Freedoms (Βουλγαρία)

Αντιπρόεδρος 

  • 16-10-2014 ... : Αντιπροσωπεία για τις σχέσεις με την Κορεατική Χερσόνησο

βουλευτές 

  • 01-07-2014 / 18-01-2017 : Επιτροπή Προϋπολογισμών
  • 01-07-2014 / 18-01-2017 : Επιτροπή Ελέγχου του Προϋπολογισμού
  • 14-07-2014 / 15-10-2014 : Αντιπροσωπεία για τις σχέσεις με την Κορεατική Χερσόνησο
  • 19-01-2017 ... : Επιτροπή Προϋπολογισμών
  • 19-01-2017 ... : Επιτροπή Ελέγχου του Προϋπολογισμού

Αναπληρωτής 

  • 01-07-2014 / 18-01-2017 : Επιτροπή Εξωτερικών Υποθέσεων
  • 14-07-2014 ... : Αντιπροσωπεία στη Μικτή Κοινοβουλευτική Επιτροπή ΕΕ-Τουρκίας
  • 19-01-2017 ... : Επιτροπή Εξωτερικών Υποθέσεων

Επικοινωνία