Freddy THIELEMANS : 5η Κοινοβουλευτική περίοδος 

Πολιτικές ομάδες 

  • 20-07-1999 / 16-01-2001 : Ομάδα του Ευρωπαϊκού Σοσιαλιστικού Κόμματος - Μέλος

Εθνικά κόμματα 

  • 20-07-1999 / 16-01-2001 : Parti socialiste (Βέλγιο)

βουλευτές 

  • 21-07-1999 / 16-01-2001 : Επιτροπή Εξωτερικών Υποθέσεων, Δικαιωμάτων του Ανθρώπου, Κοινής Ασφάλειας και Αμυντικής Πολιτικής

Αναπληρωτής 

  • 22-07-1999 / 16-01-2001 : Επιτροπή Ανάπτυξης και Συνεργασίας
  • 06-07-2000 / 16-01-2001 : Προσωρινή επιτροπή για το θέμα Echelon

all-activities 

Συνεισφορές στις συζητήσεις της ολομέλειας 
Ομιλίες στην ολομέλεια και γραπτές δηλώσεις σχετικά με συζητήσεις στην ολομέλειας Άρθρα 204 και 171 παράγραφος 11

Κοινοβουλευτική(ές) ερώτηση(ήσεις) 
Ερωτήσεις με αίτημα προφορικής απάντησης ακολουθούμενης από συζήτηση μπορεί να υποβληθούν από επιτροπή, πολιτική ομάδα ή τουλάχιστον το 5% των βουλευτών που απαρτίζουν το Κοινοβούλιο. Οι αποδέκτες είναι άλλα όργανα της ΕΕ. Η Διάσκεψη των Προέδρων αποφασίζει αν οι ερωτήσεις θα εγγραφούν στο τελικό σχέδιο ημερήσιας διάταξης συνεδρίασης της Ολομέλειας και με ποια σειρά. Άρθρο 128 του Κανονισμού