Arlette LAGUILLER : 5η Κοινοβουλευτική περίοδος 

Πολιτικές ομάδες 

  • 20-07-1999 / 19-07-2004 : Συνομοσπονδιακή Ομάδα της Ευρωπαϊκής Ενωτικής Αριστεράς/Αριστερά των Πρασίνων των Βορείων Χωρών - Μέλος

Εθνικά κόμματα 

  • 20-07-1999 / 19-07-2004 : Lutte ouvrière (Γαλλία)

βουλευτές 

  • 21-07-1999 / 14-01-2002 : Επιτροπή Απασχόλησης και Κοινωνικών Υποθέσεων
  • 29-09-1999 / 09-05-2001 : Αντιπροσωπεία στη Μικτή Κοινοβουλευτική Επιτροπή ΕE-Λιθουανίας
  • 17-01-2002 / 19-07-2004 : Επιτροπή Απασχόλησης και Κοινωνικών Υποθέσεων

Αναπληρώτρια 

  • 21-07-1999 / 14-01-2002 : Επιτροπή Ανάπτυξης και Συνεργασίας
  • 17-01-2002 / 24-04-2002 : Επιτροπή Ανάπτυξης και Συνεργασίας
  • 25-04-2002 / 19-07-2004 : Επιτροπή Πολιτισμού, Νεότητας, Παιδείας, Μέσων Ενημέρωσης και Αθλητισμού

all-activities 

Συνεισφορές στις συζητήσεις της ολομέλειας 
Ομιλίες στην ολομέλεια και γραπτές δηλώσεις σχετικά με συζητήσεις στην ολομέλειας Άρθρα 204 και 171 παράγραφος 11

Πρόταση(άσεις) ψηφίσματος 
Οι βουλευτές μπορούν να υποβάλλουν ατομικές προτάσεις ψηφίσματος για θέματα που εμπίπτουν στη σφαίρα των δραστηριοτήτων της ΕΕ. Οι προτάσεις αυτές διαβιβάζονται στην αρμόδια επιτροπή προς εξέταση. Άρθρο 143 του Κανονισμού

PROPOSITION DE RESOLUTION sur la peine de mort dans le monde et notamment sur le cas de Mumia Abu Jamal FR  
- B5-0274/1999  

Κοινοβουλευτική(ές) ερώτηση(ήσεις) 
Ερωτήσεις με αίτημα προφορικής απάντησης ακολουθούμενης από συζήτηση μπορεί να υποβληθούν από επιτροπή, πολιτική ομάδα ή τουλάχιστον το 5% των βουλευτών που απαρτίζουν το Κοινοβούλιο. Οι αποδέκτες είναι άλλα όργανα της ΕΕ. Η Διάσκεψη των Προέδρων αποφασίζει αν οι ερωτήσεις θα εγγραφούν στο τελικό σχέδιο ημερήσιας διάταξης συνεδρίασης της Ολομέλειας και με ποια σειρά. Άρθρο 128 του Κανονισμού