Den DOVER : 6η Κοινοβουλευτική περίοδος  

Πολιτικές ομάδες 

  • 20-07-2004 / 13-07-2009 : Ομάδα τoυ Ευρωπαϊκoύ Λαϊκoύ Κόμματoς (Χριστιαvoδημoκράτες) και των Ευρωπαίωv Δημoκρατώv - Μέλος

Εθνικά κόμματα 

  • 20-07-2004 / 13-07-2009 : Conservative and Unionist Party (Ηνωμένο Βασίλειο)

βουλευτές 

  • 21-07-2004 / 10-04-2005 : Επιτροπή Προϋπολογισμών
  • 15-09-2004 / 13-03-2007 : Αντιπροσωπεία για τις σχέσεις με τον Καναδά
  • 11-04-2005 / 14-01-2007 : Επιτροπή Βιομηχανίας, Έρευνας και Ενέργειας
  • 15-01-2007 / 30-01-2007 : Επιτροπή Βιομηχανίας, Έρευνας και Ενέργειας
  • 31-01-2007 / 11-02-2007 : Επιτροπή Περιφερειακής Ανάπτυξης
  • 12-02-2007 / 13-07-2009 : Επιτροπή Βιομηχανίας, Έρευνας και Ενέργειας
  • 14-03-2007 / 13-07-2009 : Αντιπροσωπεία για τις σχέσεις με τον Καναδά

Αναπληρωτής 

  • 22-07-2004 / 16-03-2005 : Επιτροπή Διεθνούς Εμπορίου
  • 22-07-2004 / 14-01-2007 : Επιτροπή Μεταφορών και Τουρισμού
  • 15-09-2004 / 13-03-2007 : Αντιπροσωπεία για τις σχέσεις με την Αυστραλία και τη Νέα Ζηλανδία
  • 14-10-2004 / 08-06-2005 : Προσωρινή επιτροπή για τις πολιτικές προκλήσεις και τα δημοσιονομικά μέσα της διευρυμένης Ένωσης 2007-2013
  • 17-03-2005 / 14-01-2007 : Επιτροπή Περιφερειακής Ανάπτυξης
  • 15-01-2007 / 30-01-2007 : Επιτροπή Μεταφορών και Τουρισμού
  • 15-01-2007 / 30-01-2007 : Επιτροπή Περιφερειακής Ανάπτυξης
  • 31-01-2007 / 13-07-2009 : Επιτροπή Πολιτισμού και Παιδείας
  • 12-02-2007 / 13-07-2009 : Επιτροπή Περιφερειακής Ανάπτυξης
  • 14-03-2007 / 13-07-2009 : Αντιπροσωπεία για τις σχέσεις με την Αυστραλία και τη Νέα Ζηλανδία

all-activities 

Γνωμοδότηση(ήσεις) ως συντάκτης 
Οι επιτροπές μπορούν να συντάσσουν γνωμοδότηση επί έκθεσης της αρμόδιας επιτροπής, η οποία καλύπτει τα θέματα που συνδέονται με την αποστολή τους. Οι συντάκτες αυτών των γνωμοδοτήσεων είναι επίσης υπεύθυνοι για τη σύνταξη συμβιβαστικών τροπολογιών και για τις διαπραγματεύσεις με τους σκιώδεις εισηγητές της γνωμοδότησης. Άρθρο 56, Άρθρο 57, Παράρτημα VI του Κανονισμού

ΓΝΩΜΟΔΟΤΗΣΗ σχετικά με την πρόταση κανονισμού του Ευρωπαϊκού Κοινοβουλίου και του Συμβουλίου για τη θέσπιση εναρμονισμένων όρων εμπορίας των προϊόντων του τομέα των δομικών κατασκευών  
- ITRE_AD(2008)412341 -  
-
ITRE 
ΓΝΩΜΟΔΟΤΗΣΗ σχετικά με τις γυναίκες και την επιστήμη  
- ITRE_AD(2008)400662 -  
-
ITRE 
ΓΝΩΜΟΔΟΤΗΣΗ σχετικά με το ρόλο των γυναικών στη βιομηχανία  
- ITRE_AD(2007)392107 -  
-
ITRE 

Κοινοβουλευτική(ές) ερώτηση(ήσεις) 
Ερωτήσεις με αίτημα προφορικής απάντησης ακολουθούμενης από συζήτηση μπορεί να υποβληθούν από επιτροπή, πολιτική ομάδα ή τουλάχιστον το 5% των βουλευτών που απαρτίζουν το Κοινοβούλιο. Οι αποδέκτες είναι άλλα όργανα της ΕΕ. Η Διάσκεψη των Προέδρων αποφασίζει αν οι ερωτήσεις θα εγγραφούν στο τελικό σχέδιο ημερήσιας διάταξης συνεδρίασης της Ολομέλειας και με ποια σειρά. Άρθρο 128 του Κανονισμού

Γραπτές δηλώσεις (έως τις 16 Ιανουαρίου 2017) 
** Το μέσο αυτό δεν υφίσταται από τις 16 Ιανουαρίου 2017**. Η γραπτή δήλωση ήταν μια πρωτοβουλία για ένα θέμα που εμπίπτει στην αρμοδιότητα της ΕΕ. Οι βουλευτές μπορούσαν να τη συνυπογράψουν εντός περιόδου 3 μηνών.

Γραπτή δήλωση σχετικά με την προώθηση της ενεργειακής απόδοσης των κτιρίων  
- P6_DCL(2005)0055 - Άκυρη  
Den DOVER , Kathy SINNOTT  
Ημερομηνία έναρξης διαδικασίας υπογραφής : 28-09-2005
Λήξη προθεσμίας : 28-12-2005
Αριθμός υπογραφόντων : 72 - 28-12-2005
Γραπτή δήλωση σχετικά με την έκκληση προς τα κράτη μέλη για την εφαρμογή μειωμένου συντελεστή ΦΠΑ στον οικοδομικό τομέα  
- P6_DCL(2005)0054 - Άκυρη  
Den DOVER , Kathy SINNOTT  
Ημερομηνία έναρξης διαδικασίας υπογραφής : 28-09-2005
Λήξη προθεσμίας : 28-12-2005
Αριθμός υπογραφόντων : 103 - 28-12-2005

Κατάσταση παρόντων 
Ο παρών κατάλογος παρουσίας είναι απόσπασμα από τα πρακτικά των συνεδριάσεων της ολομέλειας της 6ης κοινοβουλευτικής περιόδου. Οι πληροφορίες που περιέχει παρέχονται μόνο για ενημερωτικούς σκοπούς και καλύπτουν τη θητεία του βουλευτή στο Ευρωπαϊκό Κοινοβούλιο. Πρόκειται για ανεπεξέργαστα δεδομένα τα οποία δεν περιλαμβάνουν διορθώσεις για δικαιολογημένες απουσίες που οφείλονται σε ασθένεια, άδεια μητρότητας/πατρότητας, εγκεκριμένες δραστηριότητες κοινοβουλευτικής αντιπροσωπείας κ.λπ.