André R.J.-M.H.-A DAMSEAUX : 1η Κοινοβουλευτική περίοδος 

Πολιτικές ομάδες 

  • 17-07-1979 / 08-03-1982 : Φιλελεύθερη και Δημοκρατική Ομάδα - Αντιπρόεδρος
  • 09-03-1982 / 23-07-1984 : Φιλελεύθερη και Δημοκρατική Ομάδα - Αντιπρόεδρος

Εθνικά κόμματα 

  • 17-07-1979 / 23-07-1984 : Parti réformateur libéral (Βέλγιο)

βουλευτές 

  • 20-07-1979 / 10-07-1980 : Οικονομική και Νομισματική Επιτροπή
  • 11-07-1980 / 20-01-1982 : Πολιτική Επιτροπή
  • 21-01-1982 / 23-07-1984 : Επιτροπή Εξωτερικών Οικονομικών Εχτέρεων
  • 11-04-1983 / 23-07-1984 : Αντιπροσωπεία για τις σχέσεις με τη Λατινική Ανερική