Yvonne THÉOBALD-PAOLI : 1η Κοινοβουλευτική περίοδος 

Πολιτικές ομάδες 

  • 16-07-1981 / 23-07-1984 : Σοσιαλιστική Ομάδα - Μέλος

Εθνικά κόμματα 

  • 16-07-1981 / 23-07-1984 : Parti socialiste (Γαλλία)

βουλευτές 

  • 21-01-1982 / 19-05-1983 : Επιτροπή Ενεργείας και Ερευνών
  • 11-04-1983 / 23-07-1984 : Αντιπροσωπεία για τις σχέσεις με την Ιαπωνία
  • 20-05-1983 / 23-07-1984 : Οικονομική και Νομισματική Επιτροπή