Yvette ROUDY : 1η Κοινοβουλευτική περίοδος 

Πολιτικές ομάδες 

  • 17-07-1979 / 16-06-1981 : Σοσιαλιστική Ομάδα - Μέλος

Εθνικά κόμματα 

  • 17-07-1979 / 16-06-1981 : Parti socialiste (Γαλλία)

βουλευτές 

  • 20-07-1979 / 16-06-1981 : Επιτροπή Περιβάλλοντος, Δημόσιας Υγείας και Προστασίας των Καταναλωτών
  • 25-10-1979 / 13-04-1980 : Αντιπροσωπεια ατη Μικτή Κοιθοβουλευτική Επιτροπή ΕΟΚ-Ηελλας