Eugène L. REMILLY : 1η Κοινοβουλευτική περίοδος 

Πολιτικές ομάδες 

  • 17-07-1979 / 23-07-1984 : Ομάδα τωv Ευρωπαίωv Δημoκρατώv Πρoόδου - Ταμίας

Εθνικά κόμματα 

  • 17-07-1979 / 23-07-1984 : Défence des intérêts de la France en Europe (Γαλλία)

βουλευτές 

  • 20-07-1979 / 23-07-1984 : Επιτροπή Περιβάλλοντος, Δημόσιας Υγείας και Προστασίας των Καταναλωτών
  • 24-10-1979 / 20-01-1982 : Αντιπροσωπεια ατη Μικτή Κοιθοβουλευτική Επιτροπή ΕΟΚ-Τουρκίας