Efstratios PAPAEFSTRATIOU : 1η Κοινοβουλευτική περίοδος 

Πολιτικές ομάδες 

  • 01-01-1981 / 18-10-1981 : Μη Εγγεγραμμένοι
  • 02-11-1981 / 08-03-1982 : Ομάδα του Ευρωπαϊκού Λαϊκού Κόμματος (Χριστιανοδημοκράτες) - Μέλος
  • 09-03-1982 / 23-07-1984 : Ομάδα του Ευρωπαϊκού Λαϊκού Κόμματος (Χριστιανοδημοκράτες) - Μέλος του προεδρείου

Εθνικά κόμματα 

  • 01-01-1981 / 18-10-1981 : Νέα Δημοκρατία (Ελλάδα)
  • 02-11-1981 / 23-07-1984 : Νέα Δημοκρατία (Ελλάδα)

Πρόεδρος 

  • 21-01-1982 / 23-07-1984 : Επιτροπή Κοινωνικών Υποθέσεων και Απασχόλησης

βουλευτές 

  • 17-11-1981 / 20-01-1982 : Επιτροπή Γεωργίας
  • 21-01-1982 / 23-07-1984 : Επιτροπή Κανονισμού και Αναφοπών
  • 11-04-1983 / 23-07-1984 : Αντιπροσωπεία για τις σχέσεις με τις Ηνωμένες Πολιτείες