Aristidis OUZOUNIDIS : 1η Κοινοβουλευτική περίοδος 

Πολιτικές ομάδες 

  • 09-06-1983 / 23-07-1984 : Σοσιαλιστική Ομάδα - Μέλος

Εθνικά κόμματα 

  • 09-06-1983 / 23-07-1984 : Πανελλήνιο Σοσιαλιστικό Κίνημα (Ελλάδα)

βουλευτές 

  • 11-04-1983 / 23-07-1984 : Αντιπροσωπεία για τις σχέσεις με τις χώρες του Μασρέκ
  • 16-09-1983 / 23-07-1984 : Νομική Επιτροπή
  • 16-09-1983 / 23-07-1984 : Επιτροπή Κανονισμού και Αναφοπών