Filotas KAZAZIS : 1η Κοινοβουλευτική περίοδος 

Πολιτικές ομάδες 

  • 02-11-1981 / 23-07-1984 : Ομάδα του Ευρωπαϊκού Λαϊκού Κόμματος (Χριστιανοδημοκράτες) - Μέλος

Εθνικά κόμματα 

  • 02-11-1981 / 23-07-1984 : Νέα Δημοκρατία (Ελλάδα)

βουλευτές 

  • 17-11-1981 / 23-07-1984 : Επιτροπή Περιφερειακής Πολιτικής και Χωροταξίας
  • 21-01-1982 / 22-04-1982 : Επιτροπή Προϋπολογισμών
  • 11-04-1983 / 23-07-1984 : Αντιπροσωπεία στη Μικτή Επιτροπή Ευροπαϊκό Κοινοδούλιο/Κοινοδούλιο της Δημοκρατίας της Πορτογαλίας