Pierre M.L.L.C. DESCHAMPS : 1η Κοινοβουλευτική περίοδος 

Πολιτικές ομάδες 

  • 21-05-1980 / 23-07-1984 : Ομάδα του Ευρωπαϊκού Λαϊκού Κόμματος (Χριστιανοδημοκράτες) - Μέλος

Εθνικά κόμματα 

  • 21-05-1980 / 23-07-1984 : Parti social-chrétien (Parti populaire européen) (Βέλγιο)

βουλευτές 

  • 22-05-1980 / 20-01-1982 : Επιτροπή Εξωτερικών Οικονομικών Εχτέρεων
  • 21-01-1982 / 23-07-1984 : Πολιτική Επιτροπή
  • 11-04-1983 / 23-07-1984 : Αντιπροσωπεία για τις σχέσεις με τις χώρες μέλη του ΑSΕAN και τη Διακοινοβουλευτική Οργάνωση του ASEAN (AIPO)