Xavier DENIAU : 1η Κοινοβουλευτική περίοδος 

Πολιτικές ομάδες 

  • 18-09-1981 / 14-04-1983 : Ομάδα τωv Ευρωπαίωv Δημoκρατώv Πρoόδου - Μέλος

Εθνικά κόμματα 

  • 18-09-1981 / 14-04-1983 : Défence des intérêts de la France en Europe (Γαλλία)

βουλευτές 

  • 09-03-1982 / 14-04-1983 : Επιτροπή Αγάπτυξνς και Συωεργασίας
  • 11-04-1983 / 14-04-1983 : Αντιπροσωπεία για τις σχέσεις με τις χώρες μέλη του ΑSΕAN και τη Διακοινοβουλευτική Οργάνωση του ASEAN (AIPO)