Francescopaolo D'ANGELOSANTE : 1η Κοινοβουλευτική περίοδος 

Πολιτικές ομάδες 

  • 17-07-1979 / 23-07-1984 : Κομμουνιστική ομάδα και Προσκείμενοι - Μέλος

Εθνικά κόμματα 

  • 17-07-1979 / 23-07-1984 : Partito comunista italiano (Ιταλία)

Αντιπρόεδρος 

  • 11-04-1983 / 23-07-1984 : Αντιπροσωπεία για τις σχέσεις με τις χώρες μέλη του ΑSΕAN και τη Διακοινοβουλευτική Οργάνωση του ASEAN (AIPO)

βουλευτές 

  • 20-07-1979 / 23-07-1984 : Επιτροπή Κανονισμού και Αναφοπών
  • 20-07-1979 / 23-07-1984 : Νομική Επιτροπή