Menelaos HADJIGEORGIOU : 3η Κοινοβουλευτική περίοδος 

Πολιτικές ομάδες 

  • 25-04-1990 / 20-01-1992 : Ομάδα του Ευρωπαϊκού Λαϊκού Κόμματος (Χριστιανοδημοκράτες) - Μέλος
  • 21-01-1992 / 18-07-1994 : Ομάδα του Ευρωπαϊκού Λαϊκού Κόμματος (Χριστιανοδημοκράτες) - Αντιπρόεδρος

Εθνικά κόμματα 

  • 25-04-1990 / 18-07-1994 : Νέα Δημοκρατία (Ελλάδα)

βουλευτές 

  • 18-05-1990 / 14-01-1992 : Επιτροπή Κοινωνικών Υποθέσεων, Απασχοληοης και Εργασιακού Περιβάλλοντος
  • 18-05-1990 / 14-01-1992 : Επιτροπή για τα Δικαιώνατα της Γυναίκας
  • 11-06-1990 / 10-06-1991 : Αντιπροσωπεία για τις σχέσεις με τις χώρες της Κεντρικής Αμερικής και το Μεξικό
  • 15-01-1992 / 10-02-1993 : Αντιπροσωπεία για τις σχέσεις με την Αλβανία, τη Βουλγαρία και τη Ρουμανία
  • 15-01-1992 / 18-07-1994 : Επιτροπή Κοινωνικών Υποθέσεων, Απασχόλησης και Εργασιακού Περιβάλλοντος
  • 11-02-1993 / 31-01-1994 : Αντιπροσωπεία για τις σχέσεις με την Αλβανία, τη Βουλγαρία και τη Ρουμανία
  • 01-02-1994 / 18-07-1994 : Αντιπροσωπεία για τις σχέσεις με την Αλβανία, τη Βουλγαρία και τη Ρουμανία