Mechthild von ALEMANN : 3η Κοινοβουλευτική περίοδος 

Πολιτικές ομάδες 

  • 25-07-1989 / 18-07-1994 : Φιλελεύθερη, Δημοκρατική και Μεταρρυθμιστική Ομάδα - Αντιπρόεδρος

Εθνικά κόμματα 

  • 25-07-1989 / 18-07-1994 : Freie Demokratische Partei (Γερμανία)

βουλευτές 

  • 26-07-1989 / 14-01-1992 : Επιτροπή Κοινωνικών Υποθέσεων, Απασχοληοης και Εργασιακού Περιβάλλοντος
  • 26-07-1989 / 14-01-1992 : Επιτροπή Μεταφοπών και Τουρισμού
  • 26-07-1989 / 14-01-1992 : Αντιπροσωπεία για τις σχέσεις με τη Γιουγκοσλαβία
  • 15-01-1992 / 10-02-1993 : Αντιπροσωπεία για τις σχέσεις με την Αλβανία, τη Βουλγαρία και τη Ρουμανία
  • 15-01-1992 / 18-07-1994 : Επιτροπή Κοινωνικών Υποθέσεων, Απασχόλησης και Εργασιακού Περιβάλλοντος
  • 11-02-1993 / 31-01-1994 : Αντιπροσωπεία για τις σχέσεις με την Αλβανία, τη Βουλγαρία και τη Ρουμανία
  • 01-02-1994 / 18-07-1994 : Αντιπροσωπεία για τις σχέσεις με την Αλβανία, τη Βουλγαρία και τη Ρουμανία