Leo C. TINDEMANS : 4η Κοινοβουλευτική περίοδος 

Πολιτικές ομάδες 

  • 19-07-1994 / 19-07-1999 : Ομάδα του Ευρωπαϊκού Λαϊκού Κόμματος (Χριστιανοδημοκράτες) - Μέλος

Εθνικά κόμματα 

  • 19-07-1994 / 19-07-1999 : Christelijke Volkspartij (Βέλγιο)

βουλευτές 

  • 21-07-1994 / 15-01-1997 : Επιτροπή Εξωτερικών Υποθέσεων, Ασφάλειας και Αμυντικής Πολιτικής
  • 21-07-1994 / 15-01-1997 : Υποεπιτροπή για την Ασφάλεια και τον Αφοπλισμό
  • 16-01-1997 / 19-07-1999 : Επιτροπή Εξωτερικών Υποθέσεων, Ασφάλειας και Αμυντικής Πολιτικής
  • 16-01-1997 / 19-07-1999 : Υποεπιτροπή για την Ασφάλεια και τον Αφοπλισμό

Αναπληρωτής 

  • 21-07-1994 / 15-01-1997 : Επιτροπή Εξωτερικών Οικονομικών Σχέσεων
  • 16-01-1997 / 13-10-1997 : Αντιπροσωπεία για τις σχέσεις με τη Νοτιοανατολική Ευρώπη
  • 16-01-1997 / 19-07-1999 : Επιτροπή Εξωτερικών Οικονομικών Σχέσεων
  • 14-10-1997 / 23-02-1999 : Αντιπροσωπεία για τις σχέσεις με τη Νοτιοανατολική Ευρώπη
  • 24-02-1999 / 19-07-1999 : Αντιπροσωπεία για τις σχέσεις με τη Νοτιοανατολική Ευρώπη