Louis LAUGA : 3η Κοινοβουλευτική περίοδος 

Πολιτικές ομάδες 

  • 04-11-1989 / 18-07-1994 : Ομάδα Συνασπισμού των Ευρωπαίων Δημοκρατών - Μέλος

Εθνικά κόμματα 

  • 15-11-1989 / 18-07-1994 : Rassemblement pour la République (Γαλλία)

βουλευτές 

  • 04-11-1989 / 14-01-1992 : Αντιπροσωπεία για τις σχέσεις με την Πολωνία
  • 24-11-1989 / 14-01-1992 : Επιτροπή Νεότητας, Πολιτισμού, Παιδείας, Μέσων Ενηνέρωσης και Αθλητισμού
  • 15-01-1992 / 10-02-1993 : Αντιπροσωπεία για τις σχέσεις με την Πολωνία
  • 15-01-1992 / 18-07-1994 : Επιτροπή Πολιτισμού, Νεότητας, Παιδείας και Μέσων Ενημέρωσης
  • 11-02-1993 / 31-01-1994 : Αντιπροσωπεία για τις σχέσεις με την Πολωνία
  • 01-02-1994 / 18-07-1994 : Αντιπροσωπεία στη Μικτή Κοινοβουλευτική Επιτροπή ΕΕ-Πολωνία