Gerben-Jan GERBRANDY : 8η κοινοβουλευτική περίοδος  

Πολιτικές ομάδες 

  • 01-07-2014 ... : Ομάδα της Συμμαχίας Φιλελευθέρων και Δημοκρατών για την Ευρώπη - Μέλος

Εθνικά κόμματα 

  • 01-07-2014 ... : Democraten 66 (Κάτω Χώρες)

βουλευτές 

  • 01-07-2014 / 18-01-2017 : Επιτροπή Περιβάλλοντος, Δημόσιας Υγείας και Ασφάλειας των Τροφίμων
  • 14-07-2014 ... : Αντιπροσωπεία στην Επιτροπή Κοινοβουλευτικής Συνεργασίας ΕΕ-Ρωσίας
  • 21-01-2016 / 04-04-2017 : Εξεταστική επιτροπή για τις μετρήσεις εκπομπών στην αυτοκινητοβιομηχανία
  • 19-01-2017 ... : Επιτροπή Περιβάλλοντος, Δημόσιας Υγείας και Ασφάλειας των Τροφίμων
  • 08-02-2018 / 12-12-2018 : Ειδική επιτροπή για την ενωσιακή διαδικασία έγκρισης φυτοφαρμάκων

Αναπληρωτής 

  • 01-07-2014 / 18-01-2017 : Επιτροπή Ελέγχου του Προϋπολογισμού
  • 01-07-2014 / 18-01-2017 : Επιτροπή Βιομηχανίας, Έρευνας και Ενέργειας
  • 14-07-2014 ... : Αντιπροσωπεία για τις σχέσεις με τη Λαϊκή Δημοκρατία της Κίνας
  • 19-01-2017 ... : Επιτροπή Ελέγχου του Προϋπολογισμού
  • 19-01-2017 ... : Επιτροπή Βιομηχανίας, Έρευνας και Ενέργειας

Επικοινωνία