Catherine BEARDER : 8η κοινοβουλευτική περίοδος  

Πολιτικές ομάδες 

  • 01-07-2014 ... : Ομάδα της Συμμαχίας Φιλελευθέρων και Δημοκρατών για την Ευρώπη - Μέλος

Εθνικά κόμματα 

  • 01-07-2014 ... : Liberal Democrats (Ηνωμένο Βασίλειο)

Κοσμήτωρ 

  • 02-07-2014 / 17-01-2017 : Ευρωπαϊκό Κοινοβούλιο
  • 18-01-2017 ... : Ευρωπαϊκό Κοινοβούλιο

βουλευτές 

  • 01-07-2014 / 02-10-2016 : Επιτροπή Δικαιωμάτων των Γυναικών και Ισότητας των Φύλων
  • 01-07-2014 / 18-01-2017 : Επιτροπή Περιβάλλοντος, Δημόσιας Υγείας και Ασφάλειας των Τροφίμων
  • 02-07-2014 / 16-01-2017 : Προεδρείο του Ευρωπαϊκού Κοινοβουλίου
  • 02-07-2014 / 17-01-2017 : Κοσμήτορες
  • 14-07-2014 ... : Αντιπροσωπεία στην Κοινοβουλευτική Συνέλευση Ίσης Εκπροσώπησης ΑΚΕ-ΕΕ
  • 03-10-2016 / 20-11-2016 : Επιτροπή Εσωτερικής Αγοράς και Προστασίας των Καταναλωτών
  • 18-01-2017 ... : Προεδρείο του Ευρωπαϊκού Κοινοβουλίου
  • 18-01-2017 ... : Κοσμήτορες
  • 19-01-2017 ... : Επιτροπή Περιβάλλοντος, Δημόσιας Υγείας και Ασφάλειας των Τροφίμων

Αναπληρώτρια 

  • 01-07-2014 / 18-01-2017 : Επιτροπή Ανάπτυξης
  • 14-07-2014 ... : Αντιπροσωπεία για τις σχέσεις με τη Νότιο Αφρική
  • 21-11-2016 / 18-01-2017 : Επιτροπή Εσωτερικής Αγοράς και Προστασίας των Καταναλωτών
  • 19-01-2017 ... : Επιτροπή Ανάπτυξης
  • 19-01-2017 ... : Επιτροπή Δικαιωμάτων των Γυναικών και Ισότητας των Φύλων

Επικοινωνία