Lelio LAGORIO : 3η Κοινοβουλευτική περίοδος 

Πολιτικές ομάδες 

  • 25-07-1989 / 20-04-1993 : Σοσιαλιστική Ομάδα - Αντιπρόεδρος
  • 21-04-1993 / 18-07-1994 : Ομάδα του Ευρωπαϊκού Σοσιαλιστικού Κόμματος - Αντιπρόεδρος

Εθνικά κόμματα 

  • 25-07-1989 / 18-07-1994 : Partito socialista italiano (Ιταλία)

βουλευτές 

  • 26-07-1989 / 19-11-1990 : Επιτροπή Ενεργείας, Ερευνας και Τεχνολογίας
  • 26-07-1989 / 19-11-1990 : Αντιπροσωπεία για τις σχέσεις με τις Ηνωμένες Πολιτείες
  • 12-10-1990 / 14-01-1992 : Επιτροπή Ελέγχου του Προϋπολογισμού
  • 15-01-1992 / 10-02-1992 : Αντιπροσωπεία στη Μικτή Κοινοβουλευτική Επιτροπή ΕΚ-Μάλτα
  • 15-01-1992 / 18-07-1994 : Επιτροπή Κανονισμού, Ελέγχου της Εντολής και Ασυλιών
  • 11-02-1992 / 10-02-1993 : Αντιπροσωπεία για τις σχέσεις με την Ισλανδία
  • 11-02-1993 / 31-01-1994 : Αντιπροσωπεία για τις σχέσεις με την Ισλανδία
  • 01-02-1994 / 18-07-1994 : Αντιπροσωπεία για τις σχέσεις με την Ισλανδία

Αναπληρωτής 

  • 26-07-1989 / 15-09-1989 : Επιτροπή Γεωργίας, Αλιείας και Αγροτικής Ανάπτυξης
  • 15-09-1989 / 14-01-1992 : Επιτροπή Προύπολογισμών
  • 15-01-1992 / 10-02-1993 : Αντιπροσωπεία στη Μικτή Κοινοβουλευτική Επιτροπή ΕΚ-Κύπρος
  • 15-01-1992 / 18-07-1994 : Επιτροπή Προϋπολογισμών
  • 11-02-1993 / 31-01-1994 : Αντιπροσωπεία στη Μικτή Κοινοβουλευτική Επιτροπή ΕΚ-Κύπρος
  • 01-02-1994 / 18-07-1994 : Αντιπροσωπεία στη Μικτή Κοινοβουλευτική Επιτροπή ΕΕ-Κύπρος