Jacques TAURAN : 3η Κοινοβουλευτική περίοδος 

Πολιτικές ομάδες 

  • 25-07-1989 / 12-05-1991 : Ομάδα Τεχνικού Συντονισμού των Κομμάτων της Ευρωπαϊκής Δεξιάς - Μέλος
  • 13-05-1991 / 18-07-1994 : Ομάδα Τεχνικού Συντονισμού των Κομμάτων της Ευρωπαϊκής Δεξιάς - Μέλος του προεδρείου

Εθνικά κόμματα 

  • 25-07-1989 / 18-07-1994 : Front national (Γαλλία)

βουλευτές 

  • 26-07-1989 / 14-01-1992 : Επιτροπή Μεταφοπών και Τουρισμού
  • 26-07-1989 / 14-01-1992 : Αντιπροσωπεία για τις σχέσεις με τις Ηνωμένες Πολιτείες
  • 15-01-1992 / 10-02-1993 : Αντιπροσωπεία για τις σχέσεις με την Ισλανδία
  • 15-01-1992 / 18-07-1994 : Επιτροπή Μεταφορών και Τουρισμού
  • 11-02-1993 / 31-01-1994 : Αντιπροσωπεία για τις σχέσεις με την Ισλανδία
  • 01-02-1994 / 18-07-1994 : Αντιπροσωπεία για τις σχέσεις με την Ισλανδία