Calogero LO GIUDICE : 3η Κοινοβουλευτική περίοδος 

Πολιτικές ομάδες 

  • 25-07-1989 / 11-02-1990 : Ομάδα του Ευρωπαϊκού Λαϊκού Κόμματος (Χριστιανοδημοκράτες) - Μέλος
  • 12-02-1990 / 20-01-1992 : Ομάδα του Ευρωπαϊκού Λαϊκού Κόμματος (Χριστιανοδημοκράτες) - Μέλος του προεδρείου
  • 21-01-1992 / 03-02-1993 : Ομάδα του Ευρωπαϊκού Λαϊκού Κόμματος (Χριστιανοδημοκράτες) - Μέλος
  • 04-02-1993 / 18-07-1994 : Ομάδα του Ευρωπαϊκού Λαϊκού Κόμματος (Χριστιανοδημοκράτες) - Μέλος του προεδρείου

Εθνικά κόμματα 

  • 25-07-1989 / 18-07-1994 : Democrazia cristiana (Ιταλία)

βουλευτές 

  • 26-07-1989 / 14-01-1992 : Επιτροπή Προύπολογισμών
  • 26-07-1989 / 14-01-1992 : Επιτροπή Ελέγχου του Προϋπολογισμού
  • 26-07-1989 / 14-01-1992 : Αντιπροσωπεία για τις σχέσεις με την Οργάνωση των Ηνωμένων Εθνών
  • 15-01-1992 / 10-02-1993 : Αντιπροσωπεία για τις σχέσεις με τις Ηνωμένες Πολιτείες
  • 15-01-1992 / 18-07-1994 : Επιτροπή Προϋπολογισμών
  • 15-01-1992 / 18-07-1994 : Επιτροπή Ελέγχου του Προϋπολογισμού
  • 28-01-1992 / 18-07-1994 : Υποεπιτροπή για τα Δικαιώματα του Ανθρώπου
  • 11-02-1993 / 31-01-1994 : Αντιπροσωπεία για τις σχέσεις με τις Ηνωμένες Πολιτείες
  • 01-02-1994 / 18-07-1994 : Αντιπροσωπεία για τις σχέσεις με τις Ηνωμένες Πολιτείες

Αναπληρωτής 

  • 26-07-1989 / 14-06-1991 : Επιτροπή Γεωργίας, Αλιείας και Αγροτικής Ανάπτυξης
  • 26-07-1989 / 14-01-1992 : Πολιτική Επιτροπή
  • 26-07-1989 / 14-01-1992 : Επιτροπή Περιφερειακής Πολιτικής και Χωροταξίας
  • 26-07-1989 / 14-01-1992 : Επιτροπή Αναφοπών
  • 15-01-1992 / 18-07-1994 : Επιτροπή Εξωτερικών Υποθέσεων και Ασφάλειας
  • 15-01-1992 / 18-07-1994 : Επιτροπή Οικονομικής, Νομισματικής και Βιομηχανικής Πολιτικής