Marco TARADASH : 3η Κοινοβουλευτική περίοδος 

Πολιτικές ομάδες 

  • 25-07-1989 / 15-04-1994 : Ομάδα των Πρασίνων στο Ευρωπαϊκό Κοινοβούλιο - Μέλος
  • 16-04-1994 / 02-05-1994 : Μη Εγγεγραμμένοι
  • 03-05-1994 / 18-07-1994 : Φιλελεύθερη, Δημοκρατική και Μεταρρυθμιστική Ομάδα - Μέλος

Εθνικά κόμματα 

  • 25-07-1989 / 18-07-1994 : Lega antiproibizionisti droga (Ιταλία)

βουλευτές 

  • 26-07-1989 / 14-01-1992 : Επιτροπή Νεότητας, Πολιτισμού, Παιδείας, Μέσων Ενηνέρωσης και Αθλητισμού
  • 26-07-1989 / 14-01-1992 : Επιτροπή Κανονισμού, Ελέγχου της Ενρολής και Ασολιών
  • 27-07-1989 / 12-09-1990 : Μέλη τoυ Ευρωπαϊκoύ Κoιvoβoυλίoυ στη Συvέλευση Ίσης Εκπρoσώπησης
  • 13-09-1990 / 12-09-1991 : Μέλη τoυ Ευρωπαϊκoύ Κoιvoβoυλίoυ στη Συvέλευση Ίσης Εκπρoσώπησης
  • 13-09-1991 / 14-01-1992 : Μέλη τoυ Ευρωπαϊκoύ Κoιvoβoυλίoυ στη Συvέλευση Ίσης Εκπρoσώπησης
  • 15-01-1992 / 10-02-1993 : Αντιπροσωπεία για τις σχέσεις με το Ισραήλ
  • 15-01-1992 / 18-07-1994 : Επιτροπή Κανονισμού, Ελέγχου της Εντολής και Ασυλιών
  • 15-01-1992 / 18-07-1994 : Επιτροπή Πολιτικών Ελευθεριών και Εσωτερικών Υποθέσεων
  • 11-02-1993 / 31-01-1994 : Αντιπροσωπεία για τις σχέσεις με το Ισραήλ
  • 01-02-1994 / 18-07-1994 : Αντιπροσωπεία για τις σχέσεις με το Ισραήλ

Αναπληρωτής 

  • 26-07-1989 / 14-01-1992 : Επιτροπή Αναφοπών
  • 26-07-1989 / 14-01-1992 : Επιτροπή Νομικών Θεμάτων και Δικαιωμάτων των Πολιτών
  • 15-01-1992 / 10-02-1993 : Αντιπροσωπεία για τις σχέσεις με τις χώρες της Κεντρικής Αμερικής και το Μεξικό
  • 15-01-1992 / 18-07-1994 : Επιτροπή Περιβάλλοντος, Δημόσιας Υγείας και Προστασίας των Καταναλωτών
  • 11-02-1993 / 31-01-1994 : Αντιπροσωπεία για τις σχέσεις με τις χώρες της Κεντρικής Αμερικής και το Μεξικό
  • 01-02-1994 / 18-07-1994 : Αντιπροσωπεία για τις σχέσεις με τις χώρες της Κεντρικής Αμερικής και το Μεξικό