Αναζήτηση

Βοηθοί

Είδος

βουλευτές

A P Steuerberatungsgesellschaft mbH Εντολοδόχοι πληρωμών Martina MICHELS Helmut SCHOLZ Gabriele ZIMMER
A QUO S. COOP. MAD Εντολοδόχοι πληρωμών Marina ALBIOL GUZMÁN Javier COUSO PERMUY
Jens Gustav AAGERUP JENSEN Τοπικοί βοηθοί (oμάδα βουλευτών) Ole CHRISTENSEN Jeppe KOFOD Christel SCHALDEMOSE
Hameed Shah ABBASI Τοπικοί βοηθοί Amjad BASHIR
ABCD CONSULTANTS Εντολοδόχοι πληρωμών Gilles PARGNEAUX
Fleur ABELA Διαπιστευμένοι βοηθοί Marlene MIZZI
Andrea ABONDIO Πάροχοι υπηρεσιών Marco ZANNI
Marta ABOUD BELLAS Διαπιστευμένοι βοηθοί Tania GONZÁLEZ PEÑAS
Kaoutar ABOUSMIR Διαπιστευμένοι βοηθοί Sajjad KARIM
Miryam ABRAHAM Ασκούμενοι Markus FERBER
Jose Ruben ABREU DE CASTRO Διαπιστευμένοι βοηθοί Liliana RODRIGUES
Christoph ABT Διαπιστευμένοι βοηθοί Karl-Heinz FLORENZ
ACCOUNTANTSKANTOOR G WOUTERS & CO BVBA Εντολοδόχοι πληρωμών Hilde VAUTMANS
ACCOUNTANTSKANTOOR G. WOUTERS EN CO Εντολοδόχοι πληρωμών Lieve WIERINCK
ACCOUNTOR TURKU/PARGAS ex-PRETAX Εντολοδόχοι πληρωμών Nils TORVALDS
Coline ACH Διαπιστευμένοι βοηθοί Christine REVAULT D'ALLONNES BONNEFOY
Ioana Catalina ACONSTANTINESEI Διαπιστευμένοι βοηθοί Mihai ŢURCANU
AD OMNIA Πάροχοι υπηρεσιών Iveta GRIGULE-PĒTERSE
Biborka ADAM Διαπιστευμένοι βοηθοί Ádám KÓSA
ADAMEC AUDIT S.R.O. Εντολοδόχοι πληρωμών Miroslav POCHE Stanislav POLČÁK Michaela ŠOJDROVÁ Pavel SVOBODA Tomáš ZDECHOVSKÝ
Tomas ADAMEC Διαπιστευμένοι βοηθοί Lidia Joanna GERINGER de OEDENBERG
Polykarpos ADAMIDIS Διαπιστευμένοι βοηθοί Μανώλης ΚΕΦΑΛΟΓΙΑΝΝΗΣ
Christopher ADAMS Τοπικοί βοηθοί (oμάδα βουλευτών) Nigel FARAGE Raymond FINCH
Patrick Antony ADAMS Διαπιστευμένοι βοηθοί Syed KAMALL
Anna Dorota ADAMSKA - PELESZ Τοπικοί βοηθοί Urszula KRUPA
Francesca ADAMU Ασκούμενοι Salvatore CICU
Despoina ADAVALOGLOU Τοπικοί βοηθοί Σωτήριος ΖΑΡΙΑΝΟΠΟΥΛΟΣ
Matteo ADDUCI Διαπιστευμένοι βοηθοί Brando BENIFEI
ADIE-Agenzia d'informazione Europea Πάροχοι υπηρεσιών David BORRELLI
ADP-AUDIT, DANE, PORADENSTVO, S.R.O. Εντολοδόχοι πληρωμών Eduard KUKAN Ivan ŠTEFANEC
ADV. CARSTEN KISTEIN APS Εντολοδόχοι πληρωμών Margrete AUKEN
ADVANTAGE ITALIA S.R.L. Πάροχοι υπηρεσιών Marco ZULLO
Kristina AERLIC Τοπικοί βοηθοί Dubravka ŠUICA
Yves AERTS Τοπικοί βοηθοί Hugues BAYET
Nicolas Albert Daniel AFFLATET Διαπιστευμένοι βοηθοί Bernd LUCKE
Ana Cristina AFONSO LEITAO Διαπιστευμένοι βοηθοί António MARINHO E PINTO
AG. CED SRL Εντολοδόχοι πληρωμών Marco AFFRONTE
Ameyovi AGBEMAVOR Διαπιστευμένοι βοηθοί Maurice PONGA
AGENCE FAUBOURG Πάροχοι υπηρεσιών Emmanuel MAUREL
AGENZIA DI STAMPA ITALPRESS SRL Πάροχοι υπηρεσιών Caterina CHINNICI
Karl AGIUS Διαπιστευμένοι βοηθοί Francis ZAMMIT DIMECH
AGL WIRTSCHAFTSTREUHAND UND STEUERBERATUNG Εντολοδόχοι πληρωμών Karoline GRASWANDER-HAINZ Karin KADENBACH Evelyn REGNER Josef WEIDENHOLZER
AGL WIRTSCHAFTSTREUHAND UND STEUERBERATUNG Εντολοδόχοι πληρωμών (oμάδα βουλευτών) Eugen FREUND Karoline GRASWANDER-HAINZ Karin KADENBACH Evelyn REGNER Josef WEIDENHOLZER
Matteo AGNOLETTO Τοπικοί βοηθοί Renata BRIANO
Andreia AGUIAR CRUZ DA SILVA Διαπιστευμένοι βοηθοί José Inácio FARIA
Yumgyul AHMEDOVA Τοπικοί βοηθοί Filiz HYUSMENOVA
Carsten AHRENS Πάροχοι υπηρεσιών Helga TRÜPEL
Jan Mikael AINALI Διαπιστευμένοι βοηθοί Max ANDERSSON
Sevdzhan AKIF Τοπικοί βοηθοί Ilhan KYUCHYUK
Valeriya AKSENOVA Ασκούμενοι Iveta GRIGULE-PĒTERSE
Iina Maari Inkeri ALANKO Διαπιστευμένοι βοηθοί Sirpa PIETIKÄINEN
Giovanni ALBANI Εντολοδόχοι πληρωμών Damiano ZOFFOLI
Betuel ALBAYRAK Διαπιστευμένοι βοηθοί Matthijs van MILTENBURG
Sarah Maria ALBER Διαπιστευμένοι βοηθοί Ingeborg GRÄSSLE
Marco ALBERS Τοπικοί βοηθοί Bernd LANGE
Josep Maria ALBERT DE PACO Τοπικοί βοηθοί María Teresa GIMÉNEZ BARBAT
Pilar ALBERT SANCHEZ Διαπιστευμένοι βοηθοί Santiago FISAS AYXELÀ
Isanna ALBERTI Πάροχοι υπηρεσιών Paolo DE CASTRO
Jelena ALEKSIC Τοπικοί βοηθοί Ivo VAJGL
Nevena ALEKSIEVA Τοπικοί βοηθοί Sergei STANISHEV
Miglė Alenčikaitė Διαπιστευμένοι βοηθοί Antanas GUOGA
Ruxandra-Alina ALEXE Τοπικοί βοηθοί Daciana Octavia SÂRBU
Andrea ALIVERTI Πάροχοι υπηρεσιών Lara COMI
Zooula ALKIVIADI Τοπικοί βοηθοί Δημήτρης ΠΑΠΑΔΑΚΗΣ
All Profit Business & Co s.c. Εντολοδόχοι πληρωμών Danuta JAZŁOWIECKA
Connor ALLEN Ασκούμενοι Sajjad KARIM
John ALLEN Τοπικοί βοηθοί Tim AKER
ALLOTT AND ASSOCIATES LIMITED Πάροχοι υπηρεσιών John PROCTER
ALLROUND SERVICE GmbH Εντολοδόχοι πληρωμών Udo VOIGT
Par Rikard ALLVIN Τοπικοί βοηθοί Max ANDERSSON
Lajos ALMASI Τοπικοί βοηθοί Krisztina MORVAI
Nagore ALMENA ARBEO Διαπιστευμένοι βοηθοί Pilar del CASTILLO VERA
ALMOND TREE s.r.l. Πάροχοι υπηρεσιών Rosa D'AMATO
Alba ALONSO GARCIA Τοπικοί βοηθοί (oμάδα βουλευτών) Clara Eugenia AGUILERA GARCÍA Inés AYALA SENDER José BLANCO LÓPEZ Soledad CABEZÓN RUIZ Jonás FERNÁNDEZ Iratxe GARCÍA PÉREZ Eider GARDIAZABAL RUBIAL Enrique GUERRERO SALOM Sergio GUTIÉRREZ PRIETO Ramón JÁUREGUI ATONDO Juan Fernando LÓPEZ AGUILAR Inmaculada RODRÍGUEZ-PIÑERO FERNÁNDEZ Elena VALENCIANO
ALPHA ACCOUNTING AND CONSULTING SA Εντολοδόχοι πληρωμών Μαρία ΣΠΥΡΑΚΗ
Laure ALTEIRAC Διαπιστευμένοι βοηθοί Michèle ALLIOT-MARIE
Marie Katharina ALTER Διαπιστευμένοι βοηθοί Gesine MEISSNER
Giancarlo ALTIERI Διαπιστευμένοι βοηθοί (oμάδα βουλευτών) Andrea COZZOLINO Roberto GUALTIERI
Pierre-Edouard Tamatoa ALTIERI Διαπιστευμένοι βοηθοί Renaud MUSELIER
Jon ALTOLAGIRRE ASKASIBAR Τοπικοί βοηθοί Ana MIRANDA
ALTONEO Conseil Εντολοδόχοι πληρωμών Jean ARTHUIS
Magali ALTOUNIAN Διαπιστευμένοι βοηθοί Françoise GROSSETÊTE
Victor Luis ALVAREZ MARTINEZ Τοπικοί βοηθοί Estefanía TORRES MARTÍNEZ
JOSE ALBERTO ALVES PEREIRA Διαπιστευμένοι βοηθοί (oμάδα βουλευτών) Francisco ASSIS Ana GOMES Liliana RODRIGUES Maria João RODRIGUES Manuel dos SANTOS Ricardo SERRÃO SANTOS Pedro SILVA PEREIRA Carlos ZORRINHO
Antonella ALVISINI Διαπιστευμένοι βοηθοί Paolo DE CASTRO
AM ASPECT OOD Εντολοδόχοι πληρωμών Eva MAYDELL
Maria Do Rosario Henriques AMADOR Τοπικοί βοηθοί João PIMENTA LOPES
Hakan AMASYALI Διαπιστευμένοι βοηθοί Filiz HYUSMENOVA
Jean Etienne Marie Patrick AMAUDRIC DU CHAFFAUT Διαπιστευμένοι βοηθοί Angélique DELAHAYE
Benedetta AMBROGETTI Τοπικοί βοηθοί Simona BONAFÈ
Marlena Agnieszka AMBROZIK Τοπικοί βοηθοί Urszula KRUPA
Justyna AMKO Ameljan-Kowalska Πάροχοι υπηρεσιών Kazimierz Michał UJAZDOWSKI
Filomena AMOR MERINO Τοπικοί βοηθοί (oμάδα βουλευτών) Clara Eugenia AGUILERA GARCÍA Inés AYALA SENDER José BLANCO LÓPEZ Soledad CABEZÓN RUIZ Jonás FERNÁNDEZ Iratxe GARCÍA PÉREZ Eider GARDIAZABAL RUBIAL Enrique GUERRERO SALOM Sergio GUTIÉRREZ PRIETO Ramón JÁUREGUI ATONDO Juan Fernando LÓPEZ AGUILAR Inmaculada RODRÍGUEZ-PIÑERO FERNÁNDEZ Elena VALENCIANO
Alexandre AMRANE Τοπικοί βοηθοί Franck PROUST
Michel Vincent ANDERLINI Διαπιστευμένοι βοηθοί Jasenko SELIMOVIC
Jens ANDERSEN Τοπικοί βοηθοί Margrete AUKEN
Martin ANDERSEN Διαπιστευμένοι βοηθοί (oμάδα βουλευτών) Ole CHRISTENSEN Jeppe KOFOD Christel SCHALDEMOSE
Mikkel Bang Andersen Διαπιστευμένοι βοηθοί (oμάδα βουλευτών) Ole CHRISTENSEN Jeppe KOFOD Christel SCHALDEMOSE
Mikkel Mejling ANDERSEN Διαπιστευμένοι βοηθοί (oμάδα βουλευτών) Ole CHRISTENSEN Jeppe KOFOD Christel SCHALDEMOSE
Martin ANDERSSON Διαπιστευμένοι βοηθοί Fredrick FEDERLEY
Olivia Jeanna Beatrice ANDERSSON Διαπιστευμένοι βοηθοί Gunnar HÖKMARK
Karen Louise Anderton Τοπικοί βοηθοί Keith TAYLOR
Eszter Helga ANDITS Διαπιστευμένοι βοηθοί Lívia JÁRÓKA
Guenter ANDRAE Τοπικοί βοηθοί Peter JAHR
Marton ANDRASSY Διαπιστευμένοι βοηθοί Tamás DEUTSCH
Elsa Andreadou Διαπιστευμένοι βοηθοί Κώστας ΧΡΥΣΟΓΟΝΟΣ
Nikolay ANDREEV Διαπιστευμένοι βοηθοί Nikolay BAREKOV
Magdalina ANDREEVA Διαπιστευμένοι βοηθοί Nikolay BAREKOV
Luis Ignacio ANDREU PALOMARES Τοπικοί βοηθοί Florent MARCELLESI
MIEKE ANDRIESE Διαπιστευμένοι βοηθοί Marcel de GRAAFF
Adriana-Roxana ANDRONIC Διαπιστευμένοι βοηθοί Damian DRĂGHICI
Marzena ANDRYCHOWICZ-GREGORCZYK Τοπικοί βοηθοί Stanisław ŻÓŁTEK
Artur ANDRYSIAK Πάροχοι υπηρεσιών Jarosław KALINOWSKI
Perrine ANDRZEJEWSKI Διαπιστευμένοι βοηθοί Gilles PARGNEAUX
Anabel ANDUJAR VAZQUEZ Διαπιστευμένοι βοηθοί Francisco José MILLÁN MON
Arturs ANDZS Τοπικοί βοηθοί Inese VAIDERE
Matteo ANGELI Πάροχοι υπηρεσιών Herbert DORFMANN
Kiril ANGELOV Τοπικοί βοηθοί Nikolay BAREKOV
MITKO ANGELOV Διαπιστευμένοι βοηθοί Svetoslav Hristov MALINOV
Daniel ANGER Τοπικοί βοηθοί Arne LIETZ
Ioan Mircea Anghel Τοπικοί βοηθοί Emilian PAVEL
Raluca ANGHEL Διαπιστευμένοι βοηθοί Emilian PAVEL
Elena ANGHELINI Τοπικοί βοηθοί Claudiu Ciprian TĂNĂSESCU
Dario ANNOSCIA Διαπιστευμένοι βοηθοί Alfred SANT
Konstantina ANTHI Διαπιστευμένοι βοηθοί Εύα ΚΑΪΛΗ
Andrei-Tiberius ANTOHI Τοπικοί βοηθοί Dan NICA
Stephanie ANTOINE-JACQUEMARD Διαπιστευμένοι βοηθοί Frank ENGEL
Michela ANTONIOLI Τοπικοί βοηθοί Massimiliano SALINI
Desislava ANTONOVA Τοπικοί βοηθοί Svetoslav Hristov MALINOV
Marina ANTONOVA Διαπιστευμένοι βοηθοί Andrey NOVAKOV
Sebastian ANTRAK Τοπικοί βοηθοί Marcus PRETZELL
Saara ANTTINEN Διαπιστευμένοι βοηθοί Liisa JAAKONSAARI
Vytautas ANUZIS Τοπικοί βοηθοί Valentinas MAZURONIS
Erik APEL Τοπικοί βοηθοί Bodil VALERO
Ana Cristina Apolinario Delgado Διαπιστευμένοι βοηθοί António MARINHO E PINTO
APOSTOLOWIE OPINII SP Z.O.O. Πάροχοι υπηρεσιών Michał BONI
APOSTROF MEDIA SRL Πάροχοι υπηρεσιών Maria GRAPINI
APS STEUERBERATER Εντολοδόχοι πληρωμών Sylvia-Yvonne KAUFMANN Jo LEINEN Arne LIETZ Susanne MELIOR
APSIS AUDIT Εντολοδόχοι πληρωμών Nathalie GRIESBECK Robert ROCHEFORT
Michael AQUILINA Τοπικοί βοηθοί Francis ZAMMIT DIMECH
AQUILONIS d.o.o Πάροχοι υπηρεσιών Davor ŠKRLEC
Maximilian Marcello Horst ARACENA Διαπιστευμένοι βοηθοί Franz OBERMAYR
David ARANDA MUROS Τοπικοί βοηθοί Maria Lidia SENRA RODRÍGUEZ
Daniel Filipe ARAUJO CASTRO NEVES Διαπιστευμένοι βοηθοί Paulo RANGEL
Nuno Filipe ARAUJO DE ALMEIDA DE ECA GUIMARAES Διαπιστευμένοι βοηθοί Maria João RODRIGUES
Stefano ARCAMONE Διαπιστευμένοι βοηθοί Giuseppe FERRANDINO
ARCOLYS Πάροχοι υπηρεσιών Michèle ALLIOT-MARIE
Henrieta Costina ARDELEAN Τοπικοί βοηθοί Daniel BUDA
Monica ARENAS Τοπικοί βοηθοί Louis MICHEL
Maxime ARGENTIN Τοπικοί βοηθοί Nicolas BAY
Juan ARGUELLES VIDAL Ασκούμενοι Rosa ESTARÀS FERRAGUT
Cristina Maria ARION Διαπιστευμένοι βοηθοί Cristian Dan PREDA
Joseph Andrew ARKLEY Τοπικοί βοηθοί William (The Earl of) DARTMOUTH
Antonino ARLACCHI Διαπιστευμένοι βοηθοί Ivo VAJGL
ARLANDO Muveszeti Kft. Πάροχοι υπηρεσιών Lívia JÁRÓKA
Robert Andrew ARMSTRONG Ασκούμενοι Daniel HANNAN
Pierre-Yvain ARNAUD Τοπικοί βοηθοί Guillaume BALAS
Christian ARON Τοπικοί βοηθοί Angelika NIEBLER
Miguel Xavier ARTETA ARILLA Τοπικοί βοηθοί Maite PAGAZAURTUNDÚA RUIZ
Artsylvania Media Srl Πάροχοι υπηρεσιών Daniel BUDA
Cecilia ARVEDI Διαπιστευμένοι βοηθοί Daniela AIUTO
Leonie ARZBERGER Τοπικοί βοηθοί Nadja HIRSCH
ASACOS Πάροχοι υπηρεσιών Silvia COSTA
ASAT CONSULTING (EX TAX ADVISORY & CONSULTING SRL) Εντολοδόχοι πληρωμών Adina-Ioana VĂLEAN
Antoaneta ASENOVA Διαπιστευμένοι βοηθοί Filiz HYUSMENOVA
Asenia ASENOVA Τοπικοί βοηθοί Nikolay BAREKOV
ASIANAJOTOIMISTO FERENDA NORDEN OY Εντολοδόχοι πληρωμών Elsi KATAINEN Pirkko RUOHONEN-LERNER
ASIMMETRIE Πάροχοι υπηρεσιών Marco ZANNI
Alise ASKINEZERE Διαπιστευμένοι βοηθοί Catherine STIHLER
ASOCIATIA DEMOCRATIE, DIALOG, CIVILIZATIE Πάροχοι υπηρεσιών Monica MACOVEI
Rayan ASSAF Ασκούμενοι Peter KOUROUMBASHEV
Andre ASSARSSON Τοπικοί βοηθοί Gunnar HÖKMARK
ASSOCIATION DES DEPUTES EUROPEENS Εντολοδόχοι πληρωμών Marie-Pierre VIEU
ASSOCIATION DES DEPUTES EUROPEENS PCF Εντολοδόχοι πληρωμών Patrick LE HYARIC
ASSOCIATION ZEA Πάροχοι υπηρεσιών José BOVÉ Michèle RIVASI
Karl-Hadrien ASTIE Τοπικοί βοηθοί (oμάδα βουλευτών) Angélique DELAHAYE Brice HORTEFEUX
ASTRA REFIZ D.O.O. Εντολοδόχοι πληρωμών Tonino PICULA Davor ŠKRLEC
Magdalena Zhivkova Atanasova Τοπικοί βοηθοί Nikolay BAREKOV
Tsvetelina ATANASOVA Τοπικοί βοηθοί Georgi PIRINSKI
Georgios ATHANASIADIS Διαπιστευμένοι βοηθοί Θεόδωρος ΖΑΓΟΡΑΚΗΣ
Tom Simon ATHENSTAEDT Διαπιστευμένοι βοηθοί Romeo FRANZ
Stephen Bryan ATKINSON Διαπιστευμένοι βοηθοί James CARVER
Dimitrios Atreidis Τοπικοί βοηθοί Θεόδωρος ΖΑΓΟΡΑΚΗΣ
Luca ATTANASIO Πάροχοι υπηρεσιών Silvia COSTA
Stefania ATZERI Τοπικοί βοηθοί Elisabetta GARDINI
AUDECA Εντολοδόχοι πληρωμών Guillaume BALAS Isabelle THOMAS
Patrice AUDIBERT Διαπιστευμένοι βοηθοί Frédérique RIES
AUDIT CONSEIL EXPERTISE - Guy Castinel Εντολοδόχοι πληρωμών Renaud MUSELIER
AUDITAX Εντολοδόχοι πληρωμών Vladimír MAŇKA Boris ZALA
AUDITRIUSMAD AUDITORIA E CONSULTORIA LDA Εντολοδόχοι πληρωμών Liliana RODRIGUES
Aurelia Serena Auerbacher Διαπιστευμένοι βοηθοί Siegfried MUREŞAN
Claas AUGNER Πάροχοι υπηρεσιών Martin SONNEBORN
Elisabeth AUGUSTIN Τοπικοί βοηθοί Kerstin WESTPHAL
James Frederick AULIFFE Διαπιστευμένοι βοηθοί Richard ASHWORTH
David AVILA Εντολοδόχοι πληρωμών Marisa MATIAS
AVILA Spolka z ograniczona odpowiedzialnosci Εντολοδόχοι πληρωμών Zdzisław KRASNODĘBSKI
Elena Sofia AVINO Διαπιστευμένοι βοηθοί Alberto CIRIO
Manuel AVRAMESCU Διαπιστευμένοι βοηθοί Ramona Nicole MĂNESCU
Alice AWAD Διαπιστευμένοι βοηθοί Piernicola PEDICINI
Florin Alin AXIN Τοπικοί βοηθοί Doru-Claudian FRUNZULICĂ
Sophie Alexandra AYLMER Διαπιστευμένοι βοηθοί Keith TAYLOR
Cirilo Andre AZEVEDO DA COSTA Τοπικοί βοηθοί Paulo RANGEL
LINDA AZIZ Διαπιστευμένοι βοηθοί Cecilia WIKSTRÖM
AZUKEN LTD Εντολοδόχοι πληρωμών Ilhan KYUCHYUK
Nicholas Azzopardi Τοπικοί βοηθοί David CASA
Anissa AZZOUG Τοπικοί βοηθοί Christine REVAULT D'ALLONNES BONNEFOY

Οι διαπιστευμένοι βοηθοί έχουν τη βάση τους σε έναν από τους τρεις τόπους εργασίας του Ευρωπαϊκού Κοινοβουλίου (Βρυξέλλες, Λουξεμβούργο ή Στρασβούργο) και έχουν σύμβαση απασχόλησης βάσει του ευρωπαϊκού δικαίου, η οποία έχει συναφθεί απευθείας με το Κοινοβούλιο. Οι τοπικοί βοηθοί έχουν τη βάση τους σε ένα από τα κράτη μέλη της ΕΕ και σύμβαση απασχόλησης ή σύμβαση παροχής υπηρεσιών διεπόμενη από το ιδιωτικό δίκαιο, η οποία έχει συναφθεί απευθείας με τον βουλευτή και υπάγεται στο εθνικό δίκαιο. Ακόμη, οι βουλευτές μπορούν να έχουν και ασκούμενους, στα κτήρια του Κοινοβουλίου και στα κράτη μέλη.
Για περισσότερες πληροφορίες, σας παραπέμπουμε στο τμήμα Διατάξεις σχετικά με το προσωπικό.