Αναζήτηση

Βοηθοί

Είδος

βουλευτές

A P Steuerberatungsgesellschaft mbH Εντολοδόχοι πληρωμών Martina MICHELS Helmut SCHOLZ Gabriele ZIMMER
A QUO S. COOP. MAD Εντολοδόχοι πληρωμών Marina ALBIOL GUZMÁN Javier COUSO PERMUY
Zine Dajana ABASS ALI Διαπιστευμένοι βοηθοί Janusz KORWIN-MIKKE
ABBAS AND CO Εντολοδόχοι πληρωμών Amjad BASHIR
Hameed Shah ABBASI Τοπικοί βοηθοί Amjad BASHIR
ABCD CONSULTANTS Εντολοδόχοι πληρωμών Emmanuel MAUREL Gilles PARGNEAUX
Stephanie ABELA Τοπικοί βοηθοί Alfred SANT
Andrea ABONDIO Τοπικοί βοηθοί Marco ZANNI
Marta ABOUD BELLAS Διαπιστευμένοι βοηθοί Tania GONZÁLEZ PEÑAS
Kaoutar ABOUSMIR Διαπιστευμένοι βοηθοί Sajjad KARIM
Jose Ruben ABREU DE CASTRO Διαπιστευμένοι βοηθοί Liliana RODRIGUES
Christoph ABT Διαπιστευμένοι βοηθοί Karl-Heinz FLORENZ
Rosa ACAMPORA Ασκούμενοι Andrea COZZOLINO
ACCOUNTANTSKANTOOR G WOUTERS & CO BVBA Εντολοδόχοι πληρωμών Hilde VAUTMANS
ACCOUNTANTSKANTOOR G. WOUTERS EN CO Εντολοδόχοι πληρωμών Lieve WIERINCK
ACCOUNTOR TURKU/PARGAS ex-PRETAX Εντολοδόχοι πληρωμών Nils TORVALDS
Coline ACH Διαπιστευμένοι βοηθοί Christine REVAULT D'ALLONNES BONNEFOY
Susanne ACKERMANN Τοπικοί βοηθοί Christian EHLER
Ioana Catalina ACONSTANTINESEI Διαπιστευμένοι βοηθοί Mihai ŢURCANU
AD OMNIA Πάροχοι υπηρεσιών Iveta GRIGULE-PĒTERSE
Biborka ADAM Διαπιστευμένοι βοηθοί Ádám KÓSA
ADAMEC AUDIT S.R.O. Εντολοδόχοι πληρωμών Miroslav POCHE Stanislav POLČÁK Michaela ŠOJDROVÁ Pavel SVOBODA Tomáš ZDECHOVSKÝ
Tomas ADAMEC Ασκούμενοι Lidia Joanna GERINGER de OEDENBERG
Polykarpos ADAMIDIS Διαπιστευμένοι βοηθοί Μανώλης ΚΕΦΑΛΟΓΙΑΝΝΗΣ
Christopher ADAMS Τοπικοί βοηθοί (oμάδα βουλευτών) Nigel FARAGE Raymond FINCH
Patrick Antony ADAMS Διαπιστευμένοι βοηθοί Syed KAMALL
Anna Dorota ADAMSKA - PELESZ Τοπικοί βοηθοί Urszula KRUPA
Francesca ADAMU Ασκούμενοι Salvatore CICU
Peter Gabor ADAMY Ασκούμενοι Csaba MOLNÁR
Despoina ADAVALOGLOU Τοπικοί βοηθοί Σωτήριος ΖΑΡΙΑΝΟΠΟΥΛΟΣ
Matteo ADDUCI Διαπιστευμένοι βοηθοί Brando BENIFEI
Marjana Adomeit Τοπικοί βοηθοί Jens GIESEKE
ADP-AUDIT, DANE, PORADENSTVO, S.R.O. Εντολοδόχοι πληρωμών Eduard KUKAN Ivan ŠTEFANEC
ADV. CARSTEN KISTEIN APS Εντολοδόχοι πληρωμών Margrete AUKEN
ADVOKATNI KANCELAR PETRASEK & SLEPICKA Πάροχοι υπηρεσιών Kateřina KONEČNÁ
Kristina AERLIC Τοπικοί βοηθοί Dubravka ŠUICA
Nicolas Albert Daniel AFFLATET Διαπιστευμένοι βοηθοί Bernd LUCKE
Ana Cristina AFONSO LEITAO Διαπιστευμένοι βοηθοί António MARINHO E PINTO
AG. CED SRL Εντολοδόχοι πληρωμών Marco AFFRONTE
Ameyovi AGBEMAVOR Διαπιστευμένοι βοηθοί Maurice PONGA
Amelie AGGERHOLM Ασκούμενοι Ole CHRISTENSEN
Karl AGIUS Διαπιστευμένοι βοηθοί Francis ZAMMIT DIMECH
AGL WIRTSCHAFTSTREUHAND UND STEUERBERATUNG Εντολοδόχοι πληρωμών Karoline GRASWANDER-HAINZ Karin KADENBACH Evelyn REGNER Josef WEIDENHOLZER
AGL WIRTSCHAFTSTREUHAND UND STEUERBERATUNG Εντολοδόχοι πληρωμών (oμάδα βουλευτών) Eugen FREUND Karoline GRASWANDER-HAINZ Karin KADENBACH Evelyn REGNER Josef WEIDENHOLZER
Matteo AGNOLETTO Τοπικοί βοηθοί Renata BRIANO
AGRAR EUROPA kft. Πάροχοι υπηρεσιών György HÖLVÉNYI
Immaculada AGUILAR NACHER Πάροχοι υπηρεσιών Beatriz BECERRA BASTERRECHEA
Muhammad Saad AHMED Ασκούμενοι Tibor SZANYI
Yumgyul AHMEDOVA Τοπικοί βοηθοί Filiz HYUSMENOVA
Safae AHMIDOUCH Ασκούμενοι Marc TARABELLA
Maria Jose AIRA MARTIN Διαπιστευμένοι βοηθοί Clara Eugenia AGUILERA GARCÍA
AITNET - Tomasz Bystrowski Πάροχοι υπηρεσιών Róża Gräfin von THUN UND HOHENSTEIN
Sevdzhan AKIF Τοπικοί βοηθοί Ilhan KYUCHYUK
Valeriya AKSENOVA Ασκούμενοι Iveta GRIGULE-PĒTERSE
Saleh Mohammed Saleh AL-MASKARI Ασκούμενοι Ramona Nicole MĂNESCU
Iina Maari Inkeri ALANKO Διαπιστευμένοι βοηθοί Sirpa PIETIKÄINEN
Giovanni ALBANI Εντολοδόχοι πληρωμών Damiano ZOFFOLI
Sarah Maria ALBER Διαπιστευμένοι βοηθοί Ingeborg GRÄSSLE
Pilar ALBERT SANCHEZ Διαπιστευμένοι βοηθοί Santiago FISAS AYXELÀ
Hana ALBORGHETTI Ασκούμενοι Jozo RADOŠ
Pelegrin Antonio ALCOLEA AULLON Διαπιστευμένοι βοηθοί Paloma LÓPEZ BERMEJO
Jelena ALEKSIC Τοπικοί βοηθοί Ivo VAJGL
Nevena ALEKSIEVA Τοπικοί βοηθοί Sergei STANISHEV
Gergana ALEKSOVA Τοπικοί βοηθοί Peter KOUROUMBASHEV
Miglė Alenčikaitė Διαπιστευμένοι βοηθοί Antanas GUOGA
Loredana-Gabriela Alexandru Διαπιστευμένοι βοηθοί Sorin MOISĂ
Ruxandra-Alina ALEXE Τοπικοί βοηθοί Daciana Octavia SÂRBU
Zooula ALKIVIADI Τοπικοί βοηθοί Δημήτρης ΠΑΠΑΔΑΚΗΣ
All Profit Business & Co s.c. Εντολοδόχοι πληρωμών Danuta JAZŁOWIECKA
John ALLEN Τοπικοί βοηθοί Tim AKER
ALLOTT AND ASSOCIATES LIMITED Πάροχοι υπηρεσιών John PROCTER
ALLROUND SERVICE GmbH Εντολοδόχοι πληρωμών Udo VOIGT
Par Rikard ALLVIN Τοπικοί βοηθοί Max ANDERSSON
Lajos ALMASI Τοπικοί βοηθοί Krisztina MORVAI
Nagore ALMENA ARBEO Διαπιστευμένοι βοηθοί Pilar del CASTILLO VERA
ALMOND TREE s.r.l. Πάροχοι υπηρεσιών Rosa D'AMATO
Alba ALONSO GARCIA Τοπικοί βοηθοί (oμάδα βουλευτών) Clara Eugenia AGUILERA GARCÍA Inés AYALA SENDER José BLANCO LÓPEZ Soledad CABEZÓN RUIZ Jonás FERNÁNDEZ Iratxe GARCÍA PÉREZ Eider GARDIAZABAL RUBIAL Enrique GUERRERO SALOM Sergio GUTIÉRREZ PRIETO Ramón JÁUREGUI ATONDO Juan Fernando LÓPEZ AGUILAR Inmaculada RODRÍGUEZ-PIÑERO FERNÁNDEZ Elena VALENCIANO
ALPHA ACCOUNTING AND CONSULTING SA Εντολοδόχοι πληρωμών Μαρία ΣΠΥΡΑΚΗ
Laure ALTEIRAC Διαπιστευμένοι βοηθοί Michèle ALLIOT-MARIE
Marie Katharina ALTER Διαπιστευμένοι βοηθοί Gesine MEISSNER
Nicholas James ALTHAM Διαπιστευμένοι βοηθοί Jacqueline FOSTER
Giancarlo ALTIERI Διαπιστευμένοι βοηθοί (oμάδα βουλευτών) Andrea COZZOLINO Roberto GUALTIERI
Pierre-Edouard Tamatoa ALTIERI Διαπιστευμένοι βοηθοί Renaud MUSELIER
ALTING, S.R.O. Πάροχοι υπηρεσιών Pál CSÁKY
Jon ALTOLAGIRRE ASKASIBAR Τοπικοί βοηθοί Josu JUARISTI ABAUNZ
ALTONEO Conseil Εντολοδόχοι πληρωμών Jean ARTHUIS
Magali ALTOUNIAN Διαπιστευμένοι βοηθοί Françoise GROSSETÊTE
Victor Luis ALVAREZ MARTINEZ Τοπικοί βοηθοί Estefanía TORRES MARTÍNEZ
JOSE ALBERTO ALVES PEREIRA Διαπιστευμένοι βοηθοί (oμάδα βουλευτών) Francisco ASSIS Ana GOMES Liliana RODRIGUES Maria João RODRIGUES Manuel dos SANTOS Ricardo SERRÃO SANTOS Pedro SILVA PEREIRA Carlos ZORRINHO
Antonella ALVISINI Διαπιστευμένοι βοηθοί Paolo DE CASTRO
AM ASPECT OOD Εντολοδόχοι πληρωμών Eva MAYDELL
Maria Do Rosario Henriques AMADOR Τοπικοί βοηθοί João PIMENTA LOPES
Hakan AMASYALI Διαπιστευμένοι βοηθοί Filiz HYUSMENOVA
Santa AMATO Ασκούμενοι Salvatore CICU
Jean Etienne Marie Patrick AMAUDRIC DU CHAFFAUT Διαπιστευμένοι βοηθοί Angélique DELAHAYE
Benedetta AMBROGETTI Τοπικοί βοηθοί Simona BONAFÈ
Marlena Agnieszka AMBROZIK Τοπικοί βοηθοί Urszula KRUPA
Justyna AMKO Ameljan-Kowalska Πάροχοι υπηρεσιών Kazimierz Michał UJAZDOWSKI
Filomena AMOR MERINO Τοπικοί βοηθοί (oμάδα βουλευτών) Clara Eugenia AGUILERA GARCÍA Inés AYALA SENDER José BLANCO LÓPEZ Soledad CABEZÓN RUIZ Jonás FERNÁNDEZ Iratxe GARCÍA PÉREZ Eider GARDIAZABAL RUBIAL Enrique GUERRERO SALOM Sergio GUTIÉRREZ PRIETO Ramón JÁUREGUI ATONDO Juan Fernando LÓPEZ AGUILAR Inmaculada RODRÍGUEZ-PIÑERO FERNÁNDEZ Elena VALENCIANO
Mafalda Margarida AMORIM OLIVEIRA DE SOUSA Ασκούμενοι José Inácio FARIA
Alexandre AMRANE Τοπικοί βοηθοί Franck PROUST
Szymon ANANICZ Ασκούμενοι Michał BONI
Michel Vincent ANDERLINI Διαπιστευμένοι βοηθοί Jasenko SELIMOVIC
Jens ANDERSEN Τοπικοί βοηθοί Margrete AUKEN
Martin ANDERSEN Διαπιστευμένοι βοηθοί (oμάδα βουλευτών) Ole CHRISTENSEN Jeppe KOFOD Christel SCHALDEMOSE
Mikkel Bang Andersen Διαπιστευμένοι βοηθοί (oμάδα βουλευτών) Ole CHRISTENSEN Jeppe KOFOD Christel SCHALDEMOSE
Mikkel Mejling ANDERSEN Διαπιστευμένοι βοηθοί (oμάδα βουλευτών) Ole CHRISTENSEN Jeppe KOFOD Christel SCHALDEMOSE
Martin ANDERSSON Διαπιστευμένοι βοηθοί Fredrick FEDERLEY
Olivia Jeanna Beatrice ANDERSSON Διαπιστευμένοι βοηθοί Gunnar HÖKMARK
Karen Louise Anderton Τοπικοί βοηθοί Keith TAYLOR
Guenter ANDRAE Τοπικοί βοηθοί Peter JAHR
Marton ANDRASSY Διαπιστευμένοι βοηθοί Tamás DEUTSCH
Eleonore Anne ANDRE Διαπιστευμένοι βοηθοί Nadine MORANO
Elsa Andreadou Διαπιστευμένοι βοηθοί Κώστας ΧΡΥΣΟΓΟΝΟΣ
Nikolay ANDREEV Διαπιστευμένοι βοηθοί Nikolay BAREKOV
Elka Andreeva Τοπικοί βοηθοί Nikolay BAREKOV
Magdalina ANDREEVA Διαπιστευμένοι βοηθοί Nikolay BAREKOV
Luis Ignacio ANDREU PALOMARES Τοπικοί βοηθοί Florent MARCELLESI
MIEKE ANDRIESE Διαπιστευμένοι βοηθοί Marcel de GRAAFF
Adriana-Roxana ANDRONIC Διαπιστευμένοι βοηθοί Damian DRĂGHICI
Artur ANDRYSIAK Πάροχοι υπηρεσιών Jarosław KALINOWSKI
Perrine ANDRZEJEWSKI Διαπιστευμένοι βοηθοί Gilles PARGNEAUX
Anabel ANDUJAR VAZQUEZ Διαπιστευμένοι βοηθοί Francisco José MILLÁN MON
Matteo ANGELI Πάροχοι υπηρεσιών Herbert DORFMANN
Martina ANGELINI Διαπιστευμένοι βοηθοί Rosa D'AMATO
Kiril ANGELOV Τοπικοί βοηθοί Nikolay BAREKOV
MITKO ANGELOV Διαπιστευμένοι βοηθοί Svetoslav Hristov MALINOV
Daniel ANGER Τοπικοί βοηθοί Arne LIETZ
Ioan Mircea Anghel Τοπικοί βοηθοί Emilian PAVEL
Raluca ANGHEL Διαπιστευμένοι βοηθοί Emilian PAVEL
Adina-Maria ANGHELACHE Ασκούμενοι Andi CRISTEA
Elena ANGHELINI Τοπικοί βοηθοί Claudiu Ciprian TĂNĂSESCU
Dario ANNOSCIA Διαπιστευμένοι βοηθοί Alfred SANT
Konstantina ANTHI Διαπιστευμένοι βοηθοί Εύα ΚΑΪΛΗ
ANTHONY RJ WALKER IT SERVICES Πάροχοι υπηρεσιών Jill SEYMOUR
Andrei-Tiberius ANTOHI Τοπικοί βοηθοί Dan NICA
Stephanie ANTOINE-JACQUEMARD Διαπιστευμένοι βοηθοί Frank ENGEL
Michela ANTONIOLI Τοπικοί βοηθοί Massimiliano SALINI
Desislava ANTONOVA Τοπικοί βοηθοί Svetoslav Hristov MALINOV
Marina ANTONOVA Διαπιστευμένοι βοηθοί Andrey NOVAKOV
Saara ANTTINEN Διαπιστευμένοι βοηθοί Liisa JAAKONSAARI
Vytautas ANUZIS Τοπικοί βοηθοί Valentinas MAZURONIS
Erik APEL Τοπικοί βοηθοί Bodil VALERO
Ana Cristina Apolinario Delgado Διαπιστευμένοι βοηθοί António MARINHO E PINTO
APOSTOLOWIE OPINII SP Z.O.O. Πάροχοι υπηρεσιών Michał BONI
APOSTROF MEDIA SRL Πάροχοι υπηρεσιών Maria GRAPINI
APS STEUERBERATER Εντολοδόχοι πληρωμών Sylvia-Yvonne KAUFMANN Jo LEINEN Arne LIETZ Susanne MELIOR
APSIS AUDIT Εντολοδόχοι πληρωμών Nathalie GRIESBECK Robert ROCHEFORT
Michael AQUILINA Τοπικοί βοηθοί Francis ZAMMIT DIMECH
AQUILONIS d.o.o Πάροχοι υπηρεσιών Davor ŠKRLEC
Maximilian Marcello Horst ARACENA Διαπιστευμένοι βοηθοί Franz OBERMAYR
Rafaella ARAPOVIC Ασκούμενοι Davor ŠKRLEC
Adam ARASZKIEWICZ Τοπικοί βοηθοί Adam SZEJNFELD
Gergely Laszlo ARATO Τοπικοί βοηθοί Péter NIEDERMÜLLER
Daniel Filipe ARAUJO CASTRO NEVES Διαπιστευμένοι βοηθοί Paulo RANGEL
Lobo ARAUJO Ασκούμενοι José Manuel FERNANDES
Aroa ARAUZO PEREZ Τοπικοί βοηθοί Javi LÓPEZ
Francesco ARCIULI Ασκούμενοι Raffaele FITTO
ARCOLYS Πάροχοι υπηρεσιών Michèle ALLIOT-MARIE
Henrieta Costina ARDELEAN Τοπικοί βοηθοί Daniel BUDA
Monica ARENAS Τοπικοί βοηθοί Louis MICHEL
Maxime ARGENTIN Τοπικοί βοηθοί Nicolas BAY
Mihaela ARGIROVA Τοπικοί βοηθοί Andrey KOVATCHEV
Cristina Maria ARION Διαπιστευμένοι βοηθοί Cristian Dan PREDA
ARISTON Πάροχοι υπηρεσιών Miroslav POCHE
Antonino ARLACCHI Διαπιστευμένοι βοηθοί Ivo VAJGL
Pierre-Yvain ARNAUD Τοπικοί βοηθοί Guillaume BALAS
Christian ARON Τοπικοί βοηθοί Angelika NIEBLER
Benedetta ARRIGHINI Ασκούμενοι Luigi MORGANO
Miguel Xavier ARTETA ARILLA Τοπικοί βοηθοί Maite PAGAZAURTUNDÚA RUIZ
ARTS MEDIA Πάροχοι υπηρεσιών Raffaele FITTO
Artsylvania Media Srl Πάροχοι υπηρεσιών Daniel BUDA
Cecilia ARVEDI Διαπιστευμένοι βοηθοί Daniela AIUTO
Maria Maijastiina ARVOLA Διαπιστευμένοι βοηθοί Petri SARVAMAA
ASAT CONSULTING (EX TAX ADVISORY & CONSULTING SRL) Εντολοδόχοι πληρωμών Adina-Ioana VĂLEAN
Antoaneta ASENOVA Διαπιστευμένοι βοηθοί Filiz HYUSMENOVA
Asenia ASENOVA Τοπικοί βοηθοί Nikolay BAREKOV
Rahila ASFA Ασκούμενοι Amjad BASHIR
Ruth ASHWORTH Τοπικοί βοηθοί Julie WARD
ASIANAJOTOIMISTO FERENDA OY Εντολοδόχοι πληρωμών Pirkko RUOHONEN-LERNER Hannu TAKKULA
Alise ASKINEZERE Διαπιστευμένοι βοηθοί Catherine STIHLER
ASOCIACION ESTUDIANTES DEL MUNDO Πάροχοι υπηρεσιών Enrique CALVET CHAMBON
ASOCIATIA DEMOCRATIE, DIALOG, CIVILIZATIE Πάροχοι υπηρεσιών Monica MACOVEI
Andre ASSARSSON Τοπικοί βοηθοί Gunnar HÖKMARK
ASSOCIATION DES DEPUTES EUROPEENS Εντολοδόχοι πληρωμών Marie-Pierre VIEU
ASSOCIATION DES DEPUTES EUROPEENS PCF Εντολοδόχοι πληρωμών Patrick LE HYARIC
Karl-Hadrien ASTIE Τοπικοί βοηθοί (oμάδα βουλευτών) Angélique DELAHAYE Brice HORTEFEUX
ASTRA REFIZ D.O.O. Εντολοδόχοι πληρωμών Tonino PICULA Davor ŠKRLEC
Magdalena Zhivkova Atanasova Τοπικοί βοηθοί Nikolay BAREKOV
Tsvetelina ATANASOVA Τοπικοί βοηθοί Georgi PIRINSKI
Georgios ATHANASIADIS Διαπιστευμένοι βοηθοί Θεόδωρος ΖΑΓΟΡΑΚΗΣ
Stephen Bryan ATKINSON Διαπιστευμένοι βοηθοί James CARVER
Dimitrios Atreidis Τοπικοί βοηθοί Θεόδωρος ΖΑΓΟΡΑΚΗΣ
Luca ATTANASIO Πάροχοι υπηρεσιών Silvia COSTA
AUDECA Εντολοδόχοι πληρωμών Guillaume BALAS Isabelle THOMAS
Patrice AUDIBERT Διαπιστευμένοι βοηθοί Frédérique RIES
AUDIT CONSEIL EXPERTISE - Guy Castinel Εντολοδόχοι πληρωμών Renaud MUSELIER
AUDITAX Εντολοδόχοι πληρωμών Vladimír MAŇKA Boris ZALA
AUDITRIUSMAD AUDITORIA E CONSULTORIA LDA Εντολοδόχοι πληρωμών Liliana RODRIGUES
Aurelia Serena Auerbacher Διαπιστευμένοι βοηθοί Siegfried MUREŞAN
Antonio AUFIERO Ασκούμενοι Fulvio MARTUSCIELLO
Claas AUGNER Πάροχοι υπηρεσιών Martin SONNEBORN
Elisabeth AUGUSTIN Τοπικοί βοηθοί Kerstin WESTPHAL
James Frederick AULIFFE Διαπιστευμένοι βοηθοί Richard ASHWORTH
Crawford Roy Martin AUSTIN Διαπιστευμένοι βοηθοί Steven WOOLFE
David AVILA Εντολοδόχοι πληρωμών Marisa MATIAS
Elena Sofia AVINO Τοπικοί βοηθοί Fulvio MARTUSCIELLO
Manuel AVRAMESCU Διαπιστευμένοι βοηθοί Ramona Nicole MĂNESCU
Alice AWAD Ασκούμενοι Piernicola PEDICINI
Lisa AX Ασκούμενοι Sven SCHULZE
Florin Alin AXIN Τοπικοί βοηθοί Doru-Claudian FRUNZULICĂ
Sophie Alexandra AYLMER Διαπιστευμένοι βοηθοί Keith TAYLOR
AZETS INSIGHT AB Εντολοδόχοι πληρωμών Max ANDERSSON Malin BJÖRK Christofer FJELLNER Gunnar HÖKMARK
AZETS INSIGHT AB Εντολοδόχοι πληρωμών (oμάδα βουλευτών) Jytte GUTELAND Anna HEDH Olle LUDVIGSSON Jens NILSSON Marita ULVSKOG
Cirilo Andre AZEVEDO DA COSTA Τοπικοί βοηθοί Paulo RANGEL
Marta AZEVEDO SILVA Ασκούμενοι Sofia RIBEIRO
Zunaira AZHAR Πάροχοι υπηρεσιών Sajjad KARIM
LINDA AZIZ Διαπιστευμένοι βοηθοί Cecilia WIKSTRÖM
AZUKEN LTD Εντολοδόχοι πληρωμών Ilhan KYUCHYUK
Nicholas Azzopardi Τοπικοί βοηθοί David CASA
Anissa AZZOUG Τοπικοί βοηθοί Christine REVAULT D'ALLONNES BONNEFOY

Οι διαπιστευμένοι βοηθοί έχουν τη βάση τους σε έναν από τους τρεις τόπους εργασίας του Ευρωπαϊκού Κοινοβουλίου (Βρυξέλλες, Λουξεμβούργο ή Στρασβούργο) και έχουν σύμβαση απασχόλησης βάσει του ευρωπαϊκού δικαίου, η οποία έχει συναφθεί απευθείας με το Κοινοβούλιο. Οι τοπικοί βοηθοί έχουν τη βάση τους σε ένα από τα κράτη μέλη της ΕΕ και σύμβαση απασχόλησης ή σύμβαση παροχής υπηρεσιών διεπόμενη από το ιδιωτικό δίκαιο, η οποία έχει συναφθεί απευθείας με τον βουλευτή και υπάγεται στο εθνικό δίκαιο. Ακόμη, οι βουλευτές μπορούν να έχουν και ασκούμενους, στα κτήρια του Κοινοβουλίου και στα κράτη μέλη.
Για περισσότερες πληροφορίες, σας παραπέμπουμε στο τμήμα Διατάξεις σχετικά με το προσωπικό.