Christofer FJELLNER
  • Christofer
    FJELLNER
  • Group of the European People's Party (Christian Democrats)
  • Member
  • Sweden Moderaterna
  • Date of birth: 13 December 1976, Västerås

Member

  • INTA Committee on International Trade
  • D-BY Delegation for relations with Belarus
  • DEPA Delegation to the Euronest Parliamentary Assembly

Substitute

  • BUDG Committee on Budgets
  • ENVI Committee on the Environment, Public Health and Food Safety
  • D-IR Delegation for relations with Iran

Most recent activities

Preparation of the G20 summit of 7 and 8 July 2017 (debate)

05-07-2017 P8_CRE-PROV(2017)07-05(5)

Court of Justice ruling of 16 May 2017 on EU - Singapore FTA (debate)

05-07-2017 P8_CRE-PROV(2017)07-05(20)
  • En jättelik investeringsfond sätter inte fart på investeringar i Europa. Skriver i @untse https://t.co/Ta0eKmmulv
    20/07/2017 17:13 - twitter
  • SD borde förklara för sina väljare varför de håller Putin om ryggen och allt för ofta tar Rysslands parti. https://t.co/2xf9fMcI9w
    18/07/2017 12:15 - twitter
  • RT @ghokmark: Om Sverigedemokraterna som har mer främlingsfientlighet än politisk förmåga att hantera utmaningar som handlar om m…
    17/07/2017 20:53 - twitter
  • Så försöker SD öka migrationsströmmarna över Medelhavet istället för att hjälpa människor på plats i deras hemländer https://t.co/0WQaYPEEDj
    17/07/2017 10:12 - twitter
  • Förnybar energi viktig för att minska utsläppen. Men mål för medlen vi minskar utsläpp med är usel klimatpolitik. https://t.co/JlAhBRxl3H
    15/07/2017 11:50 - twitter

Contacts

Bruxelles

  • Parlement européen
    Bât. Altiero Spinelli
    07F143
    60, rue Wiertz / Wiertzstraat 60
    B-1047 Bruxelles/Brussel

Strasbourg

  • Parlement européen
    Bât. Louise Weiss
    T09065
    1, avenue du Président Robert Schuman
    CS 91024
    F-67070 Strasbourg Cedex

Postal address

  • European Parliament
    Rue Wiertz
    Altiero Spinelli 07F143
    1047 Brussels