Search

Assistants

Type

Members

S.C. EXPERT ACCOUNTING SRL Paying agents Marian-Jean MARINESCU
S.C. MACULA S.R.L. Service providers László TŐKÉS
S.C.NICOL M SRL Paying agents Dan NICA
S.Q.M. ACCOUNTING S.R.L. Paying agents Maria GRAPINI
SA ACOM EXPERTISE CENTRE Paying agents Alain LAMASSOURE
SA COEXCO Paying agents Marie-Christine VERGIAT
SAAG SISTERS OU Service providers Martina DLABAJOVÁ
Pol SABATE MORENO Trainees Santiago FISAS AYXELÀ
Georgi SABEV Accredited assistants Momchil NEKOV
Ivana SABOLEK Trainees Davor ŠKRLEC
Miroslav SADAISKI Local assistants Valdemar TOMAŠEVSKI
Arnold SADHINOCH Accredited assistants Marcel de GRAAFF
Kamil SADOWSKI Local assistants Ryszard Antoni LEGUTKO
Peter SAFER Accredited assistants Karin KADENBACH
Helena SAFFAR Accredited assistants Christine REVAULT D'ALLONNES BONNEFOY
Magdalena SAGIN Accredited assistants Jarosław WAŁĘSA
Khaled SAIBI Accredited assistants (grouping) Aleksander GABELIC Jytte GUTELAND Anna HEDH Olle LUDVIGSSON Marita ULVSKOG
Maria SAINIO Accredited assistants Pirkko RUOHONEN-LERNER
Isidoros SAKKAS Accredited assistants Neoklis SYLIKIOTIS
Gianmaria SALA Trainees Cécile Kashetu KYENGE
Natalya SALAMAKHA Accredited assistants Albert DESS
Hugo Xavier SALEK Accredited assistants Nathalie GRIESBECK
Sona SALIOVA Local assistants Vladimír MAŇKA
Max SALLENT REGOLA Trainees Josep-Maria TERRICABRAS
Laura Susanna SALO Accredited assistants Mirja VEHKAPERÄ
Per Christoffer SALOMONSSON Accredited assistants Elisabetta GARDINI
Paulina Salopek Local assistants Boris ZALA
Susanna SALOVAARA Accredited assistants Miapetra KUMPULA-NATRI
Lina SALTIENE Local assistants Vilija BLINKEVIČIŪTĖ
André Filipe SALVADO E MACHADO Accredited assistants Carlos COELHO
Rosario SALVATORE Accredited assistants Andrea COZZOLINO
Stefano SALVATORE Accredited assistants Elly SCHLEIN
Angelo SALVATORI Local assistants Antonio TAJANI
Denise SALVI Accredited assistants Angelo CIOCCA
Lara SALVIATO Local assistants David BORRELLI
Irmtraud SALZER Local assistants Thomas WAITZ
Ewald SALZGER Accredited assistants Heinz K. BECKER
Allan Tran SAM Accredited assistants Frédérique RIES
Efstathios SAMARAS Accredited assistants Elissavet VOZEMBERG-VRIONIDI
Maria SAMOVA Local assistants Richard SULÍK
Ellen SAMYN Accredited assistants Gerolf ANNEMANS
Silvia SAN MIGUEL BASTIDA Local assistants (grouping) Clara Eugenia AGUILERA GARCÍA Inés AYALA SENDER José BLANCO LÓPEZ Soledad CABEZÓN RUIZ Jonás FERNÁNDEZ Iratxe GARCÍA PÉREZ Eider GARDIAZABAL RUBIAL Enrique GUERRERO SALOM Sergio GUTIÉRREZ PRIETO Ramón JÁUREGUI ATONDO Juan Fernando LÓPEZ AGUILAR Inmaculada RODRÍGUEZ-PIÑERO FERNÁNDEZ Elena VALENCIANO
Myriam SANASI Accredited assistants Lara COMI
Ashley Ann SANBORN Accredited assistants Janice ATKINSON
Francisco SANCHEZ CHAMIZO Trainees Clara Eugenia AGUILERA GARCÍA
Isabel SANCHEZ DIAZ Local assistants (grouping) Clara Eugenia AGUILERA GARCÍA Inés AYALA SENDER José BLANCO LÓPEZ Soledad CABEZÓN RUIZ Jonás FERNÁNDEZ Iratxe GARCÍA PÉREZ Eider GARDIAZABAL RUBIAL Enrique GUERRERO SALOM Sergio GUTIÉRREZ PRIETO Ramón JÁUREGUI ATONDO Juan Fernando LÓPEZ AGUILAR Inmaculada RODRÍGUEZ-PIÑERO FERNÁNDEZ Elena VALENCIANO
Sonia Maria Sanchez Gomez Accredited assistants Soledad CABEZÓN RUIZ
Esperanza SANCHEZ GONZALEZ Accredited assistants Esteban GONZÁLEZ PONS
Juliette Betty Stefane SANCHEZ Accredited assistants (grouping) Malin BJÖRK Fabio Massimo CASTALDO Tanja FAJON Sophia in 't VELD Sirpa PIETIKÄINEN Terry REINTKE Daniele VIOTTI
Juliette SANCHEZ Local assistants (grouping) Angélique DELAHAYE Brice HORTEFEUX
Beatriz SANCHEZ MERINO Accredited assistants Francisco José MILLÁN MON
Leticia Sanchez Morales Local assistants (grouping) Xabier BENITO ZILUAGA Tania GONZÁLEZ PEÑAS Lola SÁNCHEZ CALDENTEY Estefanía TORRES MARTÍNEZ Miguel URBÁN CRESPO
Vera SANCHEZ RAMOS Local assistants Ernest URTASUN
HANNAH SANDERS Local assistants Arndt KOHN
Zbigniew SANDOMIERSKI Local assistants Jarosław KALINOWSKI
Tom SANDOR KUCHARZ Local assistants (grouping) Xabier BENITO ZILUAGA Tania GONZÁLEZ PEÑAS Lola SÁNCHEZ CALDENTEY Estefanía TORRES MARTÍNEZ Miguel URBÁN CRESPO
Jean-Raphael SANDRI Local assistants Jean-François JALKH
Emanuel-Adrian SANIE Local assistants Claudiu Ciprian TĂNĂSESCU
Eva Pilar SANJUAN GUERRERO Accredited assistants Enrique GUERRERO SALOM
Francesca SANNA Accredited assistants Angelika MLINAR
Alejandra SANTAGOSTINO RECAVARREN Accredited assistants Renate WEBER
SANDRA SANTAMARIA HERNANDEZ Local assistants Javier COUSO PERMUY
Victor Manuel SANTANA LORENZO Accredited assistants Daniel HANNAN
Sara Santarsiero Local assistants Piernicola PEDICINI
Fabio SANTORO Paying agents Cécile Kashetu KYENGE Massimo PAOLUCCI
Fabio SANTORO Paying agents (grouping) Pier Antonio PANZERI Massimo PAOLUCCI Flavio ZANONATO
Elizabete Maria Gomes SANTOS Local assistants Miguel VIEGAS
Simone SANTOS LIMA Accredited assistants Maria João RODRIGUES
Cristina SANTOS LOBATO Accredited assistants Enrique CALVET CHAMBON
Sofia Alexandra SANTOS Accredited assistants Marisa MATIAS
Sonia Carolina SANZ CID Local assistants Ernest URTASUN
Artur Michal SAPINSKI Accredited assistants Elżbieta Katarzyna ŁUKACIJEWSKA
Robert Allen SAR Trainees William (The Earl of) DARTMOUTH
Uros Valentino SARAJA Accredited assistants Davor ŠKRLEC
Tzortzis SARAKATSANIS Trainees Elissavet VOZEMBERG-VRIONIDI
Alina Costinela SARBU Local assistants Andi CRISTEA
Jose Luis SARDINA GARCIA Local assistants (grouping) Clara Eugenia AGUILERA GARCÍA Inés AYALA SENDER José BLANCO LÓPEZ Soledad CABEZÓN RUIZ Jonás FERNÁNDEZ Iratxe GARCÍA PÉREZ Eider GARDIAZABAL RUBIAL Enrique GUERRERO SALOM Sergio GUTIÉRREZ PRIETO Ramón JÁUREGUI ATONDO Juan Fernando LÓPEZ AGUILAR Inmaculada RODRÍGUEZ-PIÑERO FERNÁNDEZ Elena VALENCIANO
Svetozar SARKANJAC Local assistants Biljana BORZAN
SARL AS.C "ASSISTANCE SERVICE POINT CONSEIL" Paying agents Karima DELLI Pascal DURAND
SARL BECA Paying agents Brice HORTEFEUX
SARL CLAIRE Paying agents Louis-Joseph MANSCOUR
SARL COM.BRIVE Paying agents Geoffroy DIDIER
SARL JC TACAIL Paying agents Mireille D'ORNANO Sophie MONTEL Florian PHILIPPOT
SARL JC TACAIL Paying agents (grouping) Sophie MONTEL Florian PHILIPPOT
SARL Le Gall & Meheust Paying agents Alain CADEC
SARL SAGECOM Paying agents Marc JOULAUD
SARL TURBEZ LENGLART Paying agents Tokia SAÏFI
SARL Votre Service du Personnel (V.S.P.) Paying agents José BOVÉ Yannick JADOT Eva JOLY Michèle RIVASI
SARL Votre Service du Personnel (V.S.P.) Paying agents (grouping) José BOVÉ Karima DELLI Pascal DURAND Yannick JADOT Eva JOLY Michèle RIVASI
Rocco SARLI Accredited assistants Raffaele FITTO
Ioannis Sarmatzis Paying agents Kostadinka KUNEVA
SAS HANS et ASSOCIES Paying agents Joëlle MÉLIN Bernard MONOT Jean-Luc SCHAFFHAUSER
Yulia SATIROVA Accredited assistants Miroslavs MITROFANOVS
Vitalijus SATKEVICIUS Local assistants Algirdas SAUDARGAS
Uwe SATTLER Service providers Helmut SCHOLZ
Giulio SATURNINI Local assistants Nicola DANTI
Katharina SAUER Local assistants Christian EHLER
Clement SAVA Local assistants Laurenţiu REBEGA
Raimondas SAVICKAS Local assistants Petras AUŠTREVIČIUS
Ioannis SAVVAKIS Local assistants Lampros FOUNTOULIS
SAVVIDES AUDIT LIMITED Paying agents Eleni THEOCHAROUS
Fatima Ezzahra SBAII Local assistants Tiziana BEGHIN
Massimo SBLENDORIO Accredited assistants Jacques COLOMBIER
SC ALL&MY CONSULTING SRL Paying agents Mircea DIACONU
SC COMMUNICATION ON SRL Service providers Daciana Octavia SÂRBU
SC CONSULTA CARPATICA SRL Paying agents Csaba SÓGOR
SC CONTFIN NA SRL Paying agents Cătălin Sorin IVAN
SC CREATIVE BLUEPRINT SRL Service providers Răzvan POPA
SC EXPERT SOLUTIONS COMPANY Paying agents Victor BOŞTINARU Andi CRISTEA Sorin MOISĂ
SC INCON EXPERT SRL Paying agents Laurenţiu REBEGA
SC MARIA FIN EXPERT SRL Paying agents Norica NICOLAI
SC PRO-PR-Consult SRL-D Service providers Emilian PAVEL
SC SLABACU SRL Paying agents Cristian-Silviu BUŞOI Mihai ŢURCANU
SC SOTER SRL Paying agents Cristian Dan PREDA
SC ZONAL Service providers Marian-Jean MARINESCU
Daniela SCANAVINO Local assistants Alberto CIRIO
Agnese SCARABELLI Trainees Lara COMI
Mario SCARPELLINI Accredited assistants Mara BIZZOTTO
Valerija SCERBINA Local assistants Valdemar TOMAŠEVSKI
Dieter SCHAARSCHMIDT Local assistants Rebecca HARMS
Josef SCHACHTNER Local assistants Manfred WEBER
Judith SCHAEFER Local assistants Maria NOICHL
Lea SCHAFER Trainees Sabine VERHEYEN
Liza Elaine SCHÄFER Accredited assistants Dieter-Lebrecht KOCH
Marek SCHALLER Accredited assistants Susanne MELIOR
Lara SCHALTHOFF Accredited assistants Knut FLECKENSTEIN
Angelika SCHARTEL HOLZBAUER Local assistants Maria NOICHL
Caroline SCHEER Local assistants Constanze KREHL
FELIX SCHEIBE Accredited assistants Ulrike TREBESIUS
Jens Niklas SCHERB Trainees Maria HEUBUCH
Alexander Josef SCHEUFENS Accredited assistants Dennis RADTKE
Leila Mado J SCHEURETTE Accredited assistants Maria ARENA
Robert SCHICHL Accredited assistants Claudia SCHMIDT
Wolfram SCHIDLO Local assistants Albert DESS
Jan Martin SCHIEBEL Accredited assistants Monika HOHLMEIER
Andrea SCHIERBAUM Accredited assistants Renate SOMMER
Alexander SCHIERHORN Service providers Arne LIETZ
Ingo SCHIERMEYER Accredited assistants Norbert NEUSER
Benjamin SCHIFFNER Service providers Martin SONNEBORN
Mariapaola SCHIFINO Trainees Giuseppe FERRANDINO
Markus SCHILDKNECHT Local assistants Rainer WIELAND
Lars SCHILLBERG Local assistants Godelieve QUISTHOUDT-ROWOHL
Niklas SCHILLING Trainees Knut FLECKENSTEIN
Christian SCHIMANG Accredited assistants Renate SOMMER
Miriam SCHIMANNEK Local assistants Markus PIEPER
Anna SCHLAG Accredited assistants Sven SCHULZE
Alfred Andreas SCHLEBUSCH Paying agents Marcus PRETZELL
SCHLEBUSCH Paying agents Renate SOMMER
Gisela SCHLENKER Service providers Monika HOHLMEIER
Gerrit SCHLOMACH Accredited assistants Michael GAHLER
Philipp SCHMID Local assistants Markus FERBER
Rosmarie SCHMIDT Paying agents Jörg MEUTHEN Hermann WINKLER
Rebecca SCHMITT Local assistants Michael DETJEN
Kerstin SCHMITZ Local assistants Dietmar KÖSTER
Schneider + Partner Paying agents Cornelia ERNST
Andreas SCHNEIDER Accredited assistants (grouping) Reimer BÖGE Albert DESS Peter JAHR Norbert LINS
Bernd SCHNEIDER Accredited assistants Helmut SCHOLZ
Frederic SCHNEIDER Local assistants Udo BULLMANN
Jana Louise SCHNEIDER Accredited assistants Andreas SCHWAB
Jana Theresa SCHNEIDER Accredited assistants Martin SCHIRDEWAN
Nina SCHNEIDER Trainees Rebecca HARMS
Susan SCHNEIDER Accredited assistants Wolf KLINZ
SCHNEKENBURGER STEUERBERATUNGSGESMBH Paying agents Norbert LINS
Markus SCHNORRENBERG Local assistants Arndt KOHN
Loriane SCHOCH Local assistants Marie-Christine ARNAUTU
Eric SCHOEBEL Trainees Sven SCHULZE
ARNAUD ELI J SCHOENAERTS Accredited assistants Jean ARTHUIS
Soeren SCHOENBECK Local assistants (grouping) Ole CHRISTENSEN Jeppe KOFOD Christel SCHALDEMOSE
Olav Teofilus SCHOLTEN Accredited assistants Esther de LANGE
Alexander Daniel SCHOMBURG Accredited assistants Ulrike TREBESIUS
HANS JOACHIM SCHOMEHL Local assistants Birgit COLLIN-LANGEN
STEVEN SCHOTTE Accredited assistants (grouping) Agnes JONGERIUS Kati PIRI Paul TANG
Karin SCHRAPPE Local assistants Gabriele ZIMMER
Jacqueline SCHROEDER Local assistants Birgit SIPPEL
Marc SCHROEDTER Local assistants Norbert LINS
Marc Aurel SCHUBERT Trainees Thomas MANN
Monika SCHUBERT-JUNG Accredited assistants Norbert NEUSER
Henning SCHUCHNER Accredited assistants Susanne MELIOR
Nicole SCHULLER Service providers Manfred WEBER
Sarah SCHULZ Service providers Martin SCHIRDEWAN
Anna SCHUPEK Local assistants Bernd KÖLMEL
Matthijs Jimme SCHUSSLER Accredited assistants Wim van de CAMP
Oliver Laurent Peter SCHUSTER Accredited assistants Othmar KARAS
Rainer SCHUTT Local assistants Udo VOIGT
Nora SCHÜTTPELZ Accredited assistants Martina MICHELS
Tobias SCHWAB Local assistants Sven SCHULZE
Elodie Gwladys Estelle SCHWANDER Accredited assistants Emmanuel MAUREL
Michail SCHWARTZ Trainees Elly SCHLEIN
Anna Susanna SCHWARZ Accredited assistants Rebecca HARMS
Paul SCHWARZL Local assistants Thomas WAITZ
Clara SCHWEIGHOFER Trainees Thomas WAITZ
Ute SCHWEIGKOFLER Local assistants Herbert DORFMANN
Karel SCHWEITZER Service providers Miroslav POCHE
Angela SCHWEIZER Accredited assistants Rainer WIELAND
Franziska Lisa SCHWERDTLE Accredited assistants Norbert LINS
Lise Michele Claire SCHWIMMER Accredited assistants Philippe LAMBERTS
Stephanie SCICLUNA LAIVIERA (ABELA) Local assistants Alfred SANT
Carmela SCIRE Accredited assistants Giovanni LA VIA
Riccardo SCIUTO Accredited assistants Marco AFFRONTE
Edoardo SCLAVI Trainees Angelo CIOCCA
Eileen Maria SCOLLAN Accredited assistants (grouping) Martina ANDERSON Lynn BOYLAN Matt CARTHY Liadh NÍ RIADA
Megan Corton SCOTT Accredited assistants Mary HONEYBALL
Andreea SCRIPCARU Accredited assistants Daniel BUDA
SCRIPTAE SARL Paying agents Maurice PONGA
Miruna SCUTEA Trainees Monika HOHLMEIER
SEA SRL Schetini Domenico Paying agents Mario BORGHEZIO
Jordi Vicent Sebastia Talavera Accredited assistants Florent MARCELLESI
IVO SEBESTIK Accredited assistants Jan KELLER
Carol SEBESTYEN Local assistants Traian UNGUREANU
Federica SECHI Local assistants Renato SORU
Ines SEDDIKI Trainees Renate WEBER
SEEBRIDGE INTERNATIONAL EOOD Service providers Andrey KOVATCHEV
SEEC, SOCIEDADE DE ESTUDOS ECONOMICOS Paying agents Francisco ASSIS
Marlene Elisabeth SEELMAIER Accredited assistants Lukas MANDL
Lorenzo SEGARIZZI Local assistants Stefano MAULLU
Juan Manuel SEGARRA MUCIENTES Local assistants Florent MARCELLESI
Fredrik SEGERFELDT Local assistants Gunnar HÖKMARK
Meris SEHOVIC Accredited assistants Tilly METZ
Emil SEIDEL Local assistants Franz OBERMAYR
ERICA SEIDITA Accredited assistants (grouping) David BORRELLI Dario TAMBURRANO
Meliyat Ismetova SEIDOVA-TODOROVA Local assistants Nikolay BAREKOV
Josef SEIFERT Service providers Tomáš ZDECHOVSKÝ
Ulrike SEIFERT Local assistants Barbara LOCHBIHLER
Veronika SEITZ Local assistants Ulrike MÜLLER
Beate SELDERS Local assistants Barbara LOCHBIHLER
Cristina-Mihaela SEMANARU Accredited assistants Ramona Nicole MĂNESCU
Chaminda SENEVIRATNE Accredited assistants Derek VAUGHAN
Magdalena Maria SENN Accredited assistants Sven GIEGOLD
SEPTEM CASTRA MEDIA Service providers Iuliu WINKLER
Daria SERANI Accredited assistants Patrizia TOIA
Iulian-Marian SERBAN Local assistants Dan NICA
Emanuele SERINA Service providers Massimiliano SALINI
Alexandru SERPE Accredited assistants Norica NICOLAI
Maria Laura SERPICO Local assistants Alessia Maria MOSCA
JOAN SERRA MINGOT Local assistants (grouping) Clara Eugenia AGUILERA GARCÍA Inés AYALA SENDER José BLANCO LÓPEZ Soledad CABEZÓN RUIZ Jonás FERNÁNDEZ Iratxe GARCÍA PÉREZ Eider GARDIAZABAL RUBIAL Enrique GUERRERO SALOM Sergio GUTIÉRREZ PRIETO Ramón JÁUREGUI ATONDO Juan Fernando LÓPEZ AGUILAR Inmaculada RODRÍGUEZ-PIÑERO FERNÁNDEZ Elena VALENCIANO
Paz SERRA PORTILLA Accredited assistants Florent MARCELLESI
Jeremy Serrano Local assistants Joëlle MÉLIN
Mantas SERVA Local assistants Laima Liucija ANDRIKIENĖ
Servicios Fromboliere Cia LTDA Service providers Lola SÁNCHEZ CALDENTEY
Servizi A.C.A S.R.L Paying agents Alberto CIRIO
Rocco SESSA Local assistants Nicola CAPUTO
André SEUBERT Accredited assistants Gabriele ZIMMER
Juraj SEVELLA Accredited assistants Eduard KUKAN
Elena SEVERINO Local assistants Fulvio MARTUSCIELLO
Maria Luisa SEVILLA ANDRADA Accredited assistants Clara Eugenia AGUILERA GARCÍA
Iwona SEWERYN Local assistants Czesław Adam SIEKIERSKI
Kirsten SEYFARTH Service providers Dieter-Lebrecht KOCH
Antonios SFAKIOTAKIS Accredited assistants Anneli JÄÄTTEENMÄKI
TOMMASO SGARRO Local assistants Elena GENTILE
SGP Analytics Kft. Service providers Csaba MOLNÁR
Eloise SHAVELAR Local assistants Keith TAYLOR
Emma SHEERAN Trainees Luke Ming FLANAGAN
Ashley Jade Anne SHERWOOD Accredited assistants Keith TAYLOR
Ian SHERWOOD Local assistants John FLACK
Slavena SHEYTANOVA Local assistants Vladimir URUTCHEV
Reneta SHIPKOVA Accredited assistants Vladimir URUTCHEV
Laura Marie SHONE Accredited assistants Jacqueline FOSTER
SIA AUDITORFIRMA BALTSCANDIA A Paying agents Andrejs MAMIKINS
SIA AUDITORSABIEDRIBA VISA VERTE Paying agents Krišjānis KARIŅŠ
SIA AVERTI R Service providers Miroslavs MITROFANOVS
SIA BLANK Service providers Sandra KALNIETE
SIA FWD Associates Service providers Iveta GRIGULE-PĒTERSE
SIA REPUTE Service providers Artis PABRIKS
SIA SKDS Service providers Krišjānis KARIŅŠ
Nina SICHLER Accredited assistants Ismail ERTUG
Erlinda SIDAYON Local assistants Barbara KAPPEL
Agnes SIEBERTH Local assistants Thomas WAITZ
Morella SIEMERS Accredited assistants Claude MORAES
Helena SIENKIEWICZ-WIECLAW Local assistants Kazimierz Michał UJAZDOWSKI
Maciej SIERANT Local assistants Stanisław ŻÓŁTEK
Stefanie SIFFT Accredited assistants Ska KELLER
Dario SIGGIA Accredited assistants Giovanni LA VIA
SIGMA INTERNATIONAL LTD SP.Z.O.O. Service providers Bogusław LIBERADZKI
SIGMAGEST Paying agents Stefano MAULLU
Vesna SIKAVICA Trainees Marijana PETIR
David Kristian Valdemar SIKSTROEM Accredited assistants Lars ADAKTUSSON
Bernd Silter Local assistants Arne GERICKE
Cristiano SILVESTRINI Paying agents Barbara SPINELLI
Silvia SIMEKOVA Local assistants Richard SULÍK
Lucia SIMEONE Local assistants Fulvio MARTUSCIELLO
Arcangelo SIMIOLI Accredited assistants Simona BONAFÈ
Grigore-Cristian SIMIONCA Accredited assistants Sorin MOISĂ
Juliane SIMON Trainees Evelyne GEBHARDT
Iacopo SIMONELLI Accredited assistants Laura AGEA
SIMPSON AND CO ACCOUNTANTS LTD Paying agents Jonathan BULLOCK Emma McCLARKIN Margot PARKER
Elisabeth May SIMPSON Local assistants Ian HUDGHTON
Thomas SIMPSON Trainees Nosheena MOBARIK
Jaroslav SIMUNIC Local assistants Eduard KUKAN
Veronika SIMUNICOVA Local assistants Eduard KUKAN
Sabina SINJEREAN Accredited assistants Cristian Dan PREDA
Ieva SINKEVICIUTE Accredited assistants Petras AUŠTREVIČIUS
Dobilas SINKEVICUIS Local assistants Rolandas PAKSAS
Angelo SIRINGO Local assistants Giovanni LA VIA
Paulina SIRVINSKAITE Local assistants Antanas GUOGA
Natalja SISOJEVA Accredited assistants Andrejs MAMIKINS
SISTEMA OPERATIVO FISCAL, S.L. Paying agents Paloma LÓPEZ BERMEJO Maria Lidia SENRA RODRÍGUEZ Ángela VALLINA
Przemyslaw Sitek Local assistants Agnieszka KOZŁOWSKA-RAJEWICZ
Klas SIVEN Trainees Max ANDERSSON
Pawel SIWEK Trainees Jan OLBRYCHT
Daniel SJOBERG Accredited assistants Cecilia WIKSTRÖM
Marcela SKACELOVA Local assistants Olga SEHNALOVÁ
Veronika SKACELOVA Service providers Kateřina KONEČNÁ
Michail SKARAMAGKAS Accredited assistants Dimitrios PAPADIMOULIS
Valdas SKARBALIUS Local assistants Valentinas MAZURONIS
Svajone SKARDZIUTE Local assistants Algirdas SAUDARGAS
Ante SKEGRO Local assistants Željana ZOVKO
Laura SKIELAITE-TISKEVICIENE Local assistants Valentinas MAZURONIS
Velga SKINKE Local assistants Inese VAIDERE
Jan Skoch Local assistants Tomáš ZDECHOVSKÝ
Mariusz SKOCZEK Local assistants Kosma ZŁOTOWSKI
Lydia SKOLILOVA PASKOVA Local assistants Petr JEŽEK
Christina SKOPEK Accredited assistants Werner LANGEN
Lukasz SKORA Local assistants Stanisław ŻÓŁTEK
Edyta Stela SKORA-AUBERT Accredited assistants Jacek SARYUSZ-WOLSKI
Paulina SKORUPA Accredited assistants Agnieszka KOZŁOWSKA-RAJEWICZ
Vasiliki SKOURAKI Local assistants Konstantinos PAPADAKIS
Mie SKOVLUND Accredited assistants Morten LØKKEGAARD
Victoria SKOWRONEK Local assistants Mike HOOKEM
Magda SKOWRONSKA Local assistants Anna Elżbieta FOTYGA
Petra SKRINJAR Accredited assistants Milan ZVER
Petras SKUKAUSKAS Local assistants Rolandas PAKSAS
Kristof SLAGMULDER Local assistants Gerolf ANNEMANS
Kazimierz SLOBODA Local assistants Krzysztof HETMAN
SLOBODNA DALMACIJA d.d. Service providers Dubravka ŠUICA
Iwona SLOTA Accredited assistants Elżbieta Katarzyna ŁUKACIJEWSKA
Szymon SLOWIK Local assistants Lukas MANDL
Izydora SMAKULSKA Local assistants Krystyna ŁYBACKA
SMARTBE PRODUCTIONS ASSOCIEES ASBL Service providers Jan OLBRYCHT
SMARTLINK COMMUNICATION srl Service providers Andi CRISTEA
Anna SMEHILOVA Local assistants Jana ŽITŇANSKÁ
Karl-Filip Guido F SMET Accredited assistants (grouping) Mark DEMESMAEKER Sander LOONES Helga STEVENS Anneleen VAN BOSSUYT
Elmar Lasse SMID Accredited assistants (grouping) Agnes JONGERIUS Kati PIRI Paul TANG
Sander SMIT Accredited assistants Annie SCHREIJER-PIERIK
Stephanie Smit Local assistants Annie SCHREIJER-PIERIK
Cameron James SMITH Accredited assistants Emma McCLARKIN
Helen Louise SMITH Local assistants Paul NUTTALL
Julia SMITH Local assistants John FLACK
Peter Philip SMITH Local assistants Tim AKER
Tristan SMITH Local assistants Jean LAMBERT
Emir SMITH-DUFF Local assistants Mairead McGUINNESS
Zita SMOLENOVA Paying agents Miroslav MIKOLÁŠIK
Jerzy SMOLICHA Local assistants Jan OLBRYCHT
Robert SMOLINSKI Local assistants Jerzy BUZEK
Jakub SNAKOWSKI Local assistants Adam GIEREK
Krzysztof SNAKOWSKI Local assistants Adam GIEREK
Ruta SNEIDERE Paying agents Inese VAIDERE
Paulus Adrianus SNEIJDER Accredited assistants (grouping) Agnes JONGERIUS Kati PIRI Paul TANG
SO.GEX.CO SARL Paying agents Karine GLOANEC MAURIN
Mircea SOARE Accredited assistants Damian DRĂGHICI
Simona Raluca SOARE Accredited assistants Ioan Mircea PAŞCU
Talita SOARES HONORE Accredited assistants Christian EHLER
Renata Sobieska Local assistants Valdemar TOMAŠEVSKI
Agnieszka Izabela SOBOLEWSKA-MACY Accredited assistants Urszula KRUPA
Ana Filipa SOBRAL RAPOSO MARIA Accredited assistants Miguel VIEGAS
Jan SOCHOREK Accredited assistants Evžen TOŠENOVSKÝ
SOCIAAL BUREAU EASYPAY BVBA Paying agents Mark DEMESMAEKER Sander LOONES Louis MICHEL
SOCIALCOM SRL Service providers Pina PICIERNO
SOCIETE D'AUDIT ET D'EXPERTISE Paying agents Christine REVAULT D'ALLONNES BONNEFOY
Natalia SOCZO Accredited assistants András GYÜRK
Petra Birgitta SODERQVIST Accredited assistants (grouping) Aleksander GABELIC Jytte GUTELAND Anna HEDH Olle LUDVIGSSON Marita ULVSKOG
Sara Ellen Matilda SOEDERSTROEM Accredited assistants Jakop DALUNDE
Martin SOELL Local assistants Arne GERICKE
Martin Hessellund SOGAARD Trainees Morten LØKKEGAARD
Sophie-Isabel SOHM Accredited assistants (grouping) Hans-Olaf HENKEL Bernd KÖLMEL
Petr SOKOL Accredited assistants Jiří POSPÍŠIL
Bogdan SOKOLEK Local assistants Jarosław WAŁĘSA
Juris SOKOLOVSKIS Accredited assistants Andrejs MAMIKINS
Urszula SOKOLOWSKA Accredited assistants Wajid KHAN
Marina SOLA GARCIA Accredited assistants Inés AYALA SENDER
Victor SOLE FERIOLI Accredited assistants Ramon TREMOSA i BALCELLS
Anna SOLOVIEVA Accredited assistants John PROCTER
SOMA SOCIAL Service providers Maria Gabriela ZOANĂ
Anne Victor S SOMERS Accredited assistants Guy VERHOFSTADT
Xin SONG Accredited assistants Jo LEINEN
Katarzyna SONIK Local assistants Kazimierz Michał UJAZDOWSKI
SONNTAG UND DUECHTING TREUHAND GMBH Paying agents Dennis RADTKE
Cosmin-Dumitru SONTICA Local assistants Andi CRISTEA
Concetta SORAGNESE Local assistants Barbara MATERA
Angela Carolina SORRENTINO Trainees David BORRELLI
Aleksejs SOSNOVSKIS Local assistants Andrejs MAMIKINS
Radoslav SOTH Accredited assistants Younous OMARJEE
Sotira SOTIRIOU Local assistants Neoklis SYLIKIOTIS
Aleksandar SOTIROV Trainees Vladimir URUTCHEV
Ales SOUKUP Accredited assistants Jaromír KOHLÍČEK
Laure Marie SOURDEAU DE BEAUREGARD Accredited assistants Arnaud DANJEAN
ANDREAS FLORIAN SOWA Accredited assistants Jakob von WEIZSÄCKER
Beata Sowa Local assistants Edward CZESAK
Paulina SOWA Local assistants Elżbieta Katarzyna ŁUKACIJEWSKA
Agnieszka SOWINSKA Local assistants Jadwiga WIŚNIEWSKA
Kenan SOYLER Local assistants Hugues BAYET
SOZIETAT WARKEN UND PARTNER Paying agents Dieter-Lebrecht KOCH
Genislav SPAKOVSKI Local assistants Valdemar TOMAŠEVSKI
Tsvetan Georgiev Spasov Local assistants Nikolay BAREKOV
Frank SPECKHORST Service providers Jaromír ŠTĚTINA
Jana SPEKHORSTOVA Local assistants Jaromír ŠTĚTINA
Huw Finbar SPENCER Local assistants Richard CORBETT
Fabian SPERKA Accredited assistants Ismail ERTUG
Dorothée Agnès Marie SPIES Accredited assistants Markus FERBER
Massimo SPIGOLA Local assistants Paolo DE CASTRO
Luke David SPILLMAN Local assistants Tim AKER
SPIN DOCTORS Service providers Francisco ASSIS
Luigi SPINELLI Paying agents Lorenzo CESA
Andrea SPINOSO Accredited assistants Lorenzo CESA
Ionela-Daniela SPINU Paying agents Maria Gabriela ZOANĂ
Sorina-Adelina SPIRESCU COPAE Accredited assistants Cătălin Sorin IVAN
Florentin-Ovidiu SPIRESCU Accredited assistants Răzvan POPA
Eva SPISAKOVA Service providers Pavel SVOBODA
Sven SPITZNER Local assistants Bernd KÖLMEL
Ewelina SPKOCHARSKA Trainees Jarosław KALINOWSKI
Barbara SPOCINSKA Local assistants Zbigniew KUŹMIUK
Julien SPREMOLLA Accredited assistants Giulia MOI
Lucie Sprochova Local assistants Tomáš ZDECHOVSKÝ
Chara SPYROU Trainees Lefteris CHRISTOFOROU
SSE-ENTRAIDE SECRET.SOCIAL Paying agents Frédérique RIES
Peter STACH Accredited assistants Anna ZÁBORSKÁ
Alicja STACHURSKA Local assistants Julia PITERA
Kathryn STACK Accredited assistants Richard ASHWORTH
Sara STADLER Trainees Alojz PETERLE
Sara Marie STAENDER Accredited assistants Thomas WAITZ
Johanna Alida STALENHOEF Accredited assistants (grouping) Gerben-Jan GERBRANDY Sophia in 't VELD Matthijs van MILTENBURG Marietje SCHAAKE
Eusebiu-Valentin STAMATE Trainees Claudia ȚAPARDEL
Jasmin-Celine STAMPF Trainees Gesine MEISSNER
Nataliya STANCHEVA Accredited assistants Svetoslav Hristov MALINOV
Tereza Plamenova STANCHEVA Accredited assistants Peter KOUROUMBASHEV
Alina STANCIU Accredited assistants Maria GRAPINI
Cristina STANCULESCU Accredited assistants Cristian Dan PREDA
Roberto STANGALINO Local assistants Angelo CIOCCA
Per Erik STANGE Accredited assistants Christofer FJELLNER
Vidmantas STANIULIS Local assistants Rolandas PAKSAS
Ieva STANIULYTE Accredited assistants Laima Liucija ANDRIKIENĖ
Audrius STANKEVICIUS Local assistants Bronis ROPĖ
Lenka STANKOVA Service providers Tomáš ZDECHOVSKÝ
Jonathan STANLEY Local assistants Steven WOOLFE
Arne STANNECK Accredited assistants Ulrike TREBESIUS
Damjan STANONIK Accredited assistants Ivo VAJGL
Natalie Rose STANTON Local assistants Jean LAMBERT
Maya STANULOVA Accredited assistants Emil RADEV
Yvonne Susann STARKE Local assistants Udo VOIGT
Sonia STAROSTA Local assistants Martin HÄUSLING
Klara STAROSTOVA Accredited assistants Jiří MAŠTÁLKA
Marta STASIOWSKA Local assistants Stanisław OŻÓG
STATUS ASESORES CONSULTORES sl Paying agents Florent MARCELLESI
Ditte STAUN Local assistants Rina Ronja KARI
Mara STAVOLA Local assistants Andrea COZZOLINO
Maria Stavrou Local assistants Lefteris CHRISTOFOROU
Malte STECKMEISTER Service providers Reimer BÖGE
Anna STECZKOWSKA Local assistants Zbigniew KUŹMIUK
Jeroen STEEMAN Accredited assistants (grouping) Bas EICKHOUT Judith SARGENTINI
Marek Stefan Local assistants Kazimierz Michał UJAZDOWSKI
Marian STEFAN Local assistants Andi CRISTEA
Elena-Catalina STEFANESCU Accredited assistants Emilian PAVEL
Ewelina STEFANIAK Local assistants Beata GOSIEWSKA
Ioanna STEFATOU Accredited assistants Maria SPYRAKI
Sibylle STEFFAN Accredited assistants Terry REINTKE
Marina STEFOU Accredited assistants Georgios KYRTSOS
Jiri STEG Local assistants Jan KELLER
Florian STEIN Accredited assistants Udo VOIGT
Philip STEINBRECHER Trainees David McALLISTER
KATHARINA STEINWENDTNER Accredited assistants (grouping) Eugen FREUND Karoline GRASWANDER-HAINZ Karin KADENBACH Evelyn REGNER Josef WEIDENHOLZER
Sanita STELPE-SEGLINA Local assistants Inese VAIDERE
Kamil Stempak Local assistants Bogdan Brunon WENTA
Florin STEOPAN Local assistants Daniel BUDA
Elyn STEPHENS Local assistants Jill EVANS
STEPHENSON SMART Paying agents John Stuart AGNEW Tim AKER Jonathan ARNOTT Janice ATKINSON David CAMPBELL BANNERMAN Nigel FARAGE Raymond FINCH Alex MAYER Patrick O'FLYNN Rory PALMER
STEPHENSON SMART Paying agents (grouping) John Stuart AGNEW Tim AKER Patrick O'FLYNN
Przemyslaw STEPIEN Service providers Michał MARUSIK
Marek STERNALSKI Local assistants Agnieszka KOZŁOWSKA-RAJEWICZ
Peter STEVEN Accredited assistants Reimer BÖGE
Mathieu STEVENIN Trainees Renata BRIANO
Jean-Marie STEVENS Local assistants Marc TARABELLA
Laura STEVENSON (ex NORMAN) Local assistants Emma McCLARKIN
Emily Iona STEWART Accredited assistants Seb DANCE
Nadja STHAMER Local assistants Constanze KREHL
STICHTING 2 de kamer FRACTIE PVDA Paying agents (grouping) Agnes JONGERIUS Kati PIRI Paul TANG
Yvonne STITZ Local assistants Ingeborg GRÄSSLE
Branka STJEPANOVIC Accredited assistants Jozo RADOŠ
Christina STOBER Accredited assistants Barbara LOCHBIHLER
Gillian STOBO Local assistants Nosheena MOBARIK
Timo STOCKHORST Local assistants Jo LEINEN
Heike STOECKEL Local assistants Karl-Heinz FLORENZ
Alexandru STOIAN Service providers Theodor Dumitru STOLOJAN
Svetlana STOILOVA DIMITROVA Accredited assistants Eva MAYDELL
Deborah STOKES Local assistants Louise BOURS Paul NUTTALL
Elzbieta STOKOWY Accredited assistants Bolesław G. PIECHA
Piotr STOLECKI Local assistants Róża Gräfin von THUN UND HOHENSTEIN
Malina STOMPEL Accredited assistants Adam GIEREK
Camilla Jane STONE Accredited assistants Kay SWINBURNE
Rachel STONE Local assistants Syed KAMALL
Louisa Emily STORMER Accredited assistants Albert DESS
Gesa STORZ Accredited assistants Rebecca HARMS
Paul Vernon STOTT Local assistants Jonathan BULLOCK
Dimitar STOYANOV Local assistants Vladimir URUTCHEV
Milena STOYANOVA Local assistants Sergei STANISHEV
Rumyana STOYANOVA Local assistants Andrey NOVAKOV
Sonya STOYKOVA-DIMITROVA Trainees Vladimir URUTCHEV
MARIE STRACENSKA Local assistants Richard SULÍK
Ivan STRACHON Local assistants Kateřina KONEČNÁ
Lucia STRAKOVA Trainees Miroslav MIKOLÁŠIK
Andrej STRANAK Trainees Ivan ŠTEFANEC
Helena STRANDBERG-LUTHI Accredited assistants (grouping) Aleksander GABELIC Jytte GUTELAND Anna HEDH Olle LUDVIGSSON Marita ULVSKOG
Miroslava STRANDZHEVA Local assistants Angel DZHAMBAZKI
Christian STRASSER Trainees Paul RÜBIG
STRATILA I.SERBAN-CEZAR INTREPRINDERE INDIVIDUALA Service providers Norica NICOLAI
Marlene STRAUB Local assistants Julia REDA
Andreas STRAUCH Local assistants Bernd LANGE
Sarmite STRAUTINA Local assistants Roberts ZĪLE
Wiebe STRIKWERDA Accredited assistants Esther de LANGE
Karlis STRODS Local assistants Iveta GRIGULE-PĒTERSE
Stefan Friedrich STROHMAIER Accredited assistants Barbara KAPPEL
Dieter STROOBANTS Trainees Ramona Nicole MĂNESCU
Ramona-Victoria STRUGARIU Accredited assistants Monica MACOVEI
Piotr STRZEMBOSZ Local assistants Marek JUREK
STUDENTSKI CENTAR U ZAGREB Paying agents Ivana MALETIĆ Marijana PETIR
STUDIO ANGIULLI COMMERCIALISTI ASSOCIATI Paying agents Goffredo Maria BETTINI
STUDIO ASSOCIATO DURANTE Paying agents David BORRELLI Fabio Massimo CASTALDO Piernicola PEDICINI
STUDIO COMETA Paying agents Daniele VIOTTI
STUDIO PIERRO&ASSOCIATI Paying agents David-Maria SASSOLI
STUDIO PREVERIN LOVECCHIO E ASSOCIATI Paying agents Elena GENTILE
STUDIO TWELVE Service providers Daciana Octavia SÂRBU
Vincent STUER Accredited assistants (grouping) Gerben-Jan GERBRANDY Sophia in 't VELD Matthijs van MILTENBURG Marietje SCHAAKE
Martin STUK Local assistants Branislav ŠKRIPEK
Katarina Stukova Service providers Branislav ŠKRIPEK
Stase STUNDIENE Local assistants Algirdas SAUDARGAS
Emilia STYLIANOU Local assistants Eleni THEOCHAROUS
Orestes Jacobo SUAREZ ANTON Accredited assistants José BLANCO LÓPEZ
Bruno Jean Louis SUBTIL Accredited assistants Joëlle MÉLIN
Tamara SUCHANKOVA Local assistants Michaela ŠOJDROVÁ
Mariusz Jozef SUCHECKI Accredited assistants Jarosław KALINOWSKI
Piotr SUCHORSKI Local assistants Czesław HOC
Peter SUHEL Accredited assistants Milan ZVER
Kaloyan SUHORUKOV Service providers Andrey KOVATCHEV
Jana SUJANOVA Local assistants Pavel SVOBODA
Riza SULAIMAN Local assistants Nirj DEVA
Meldisona SULO Trainees Maria ARENA
SUMA Service providers Petr JEŽEK
Sean Edward SUMMERFIELD Accredited assistants John HOWARTH
SUMMUM EUROPE Marteen Bakker Service providers Caroline NAGTEGAAL
Nicola SUMNER Local assistants Linda McAVAN
Philipp SUNBOLDT Local assistants Christian EHLER
Tero SUONIEMI Local assistants Heidi HAUTALA
Sini Maarit SUONPAEAE Accredited assistants Sirpa PIETIKÄINEN
David SURTEES Local assistants Emma McCLARKIN
Bernard SUSINI Local assistants Renaud MUSELIER
Petra SUSSEROVA Local assistants Stanislav POLČÁK
Denisa Zenobia SUTA Local assistants Marian-Jean MARINESCU
Nikolaus SUTTER Accredited assistants Othmar KARAS
SVED MODELL ALAPITVANY Service providers Benedek JÁVOR
Hedvig Elisabeth SVEISTRUP Accredited assistants Margrete AUKEN
Jesper SVENDSEN Local assistants Margrete AUKEN
Ole SVENSSON Accredited assistants (grouping) Ole CHRISTENSEN Jeppe KOFOD Christel SCHALDEMOSE
Pavla SVEPES - SLAHUNKOVA Local assistants Kateřina KONEČNÁ
Gregory SVERDLIK Local assistants Andrejs MAMIKINS
Giedre SVETIKAITE Accredited assistants Algirdas SAUDARGAS
GERGANA SVETOSLAVOVA Local assistants Andrey KOVATCHEV
Brigitte SWAGEMAKERS Accredited assistants Johannes Cornelis van BAALEN
Kenneth SWAIN Paying agents Alfred SANT
Krystyna SWIECICKA-WOJCIK Local assistants Ryszard Antoni LEGUTKO
Marta SWIETLICKA Accredited assistants Jacek SARYUSZ-WOLSKI
Martyna SWINIARSKA Local assistants Karol KARSKI
Piotr Switalski Service providers Edward CZESAK
SYMMETRIC COMMUNICATION OOD Service providers Ilhan KYUCHYUK
Theodota SYNADINOU Accredited assistants Georgios EPITIDEIOS
Synergazomenoi Orkoti Elegtes AE Paying agents Nikos ANDROULAKIS Giorgos GRAMMATIKAKIS Manolis KEFALOGIANNIS Miltiadis KYRKOS
Synergazomenoi Orkoti Elegtes AE Paying agents (grouping) Manolis KEFALOGIANNIS Georgios KYRTSOS Maria SPYRAKI Elissavet VOZEMBERG-VRIONIDI Theodoros ZAGORAKIS
Eniko SZABO Accredited assistants Norbert ERDŐS
Aleksandra SZALA Local assistants Marek JUREK
Adam SZALACH Service providers Urszula KRUPA
Tamàs Lajos SZALAY Accredited assistants István UJHELYI
Boglarka Szaszfalvi Local assistants László TŐKÉS
Lenke SZASZFALVI-FARKAS Trainees Andor DELI
Jaroslaw SZATAN Local assistants Stanisław ŻÓŁTEK
SZAZHOLDAS PAGONY BT. 100 AKER WOOD LP Service providers Benedek JÁVOR
Jakub SZCZEPANIAK Accredited assistants Jarosław KALINOWSKI
Justyna Anna SZCZEPANSKA Accredited assistants Bogdan Andrzej ZDROJEWSKI
Anna SZCZESNA-SAPON Local assistants Lidia Joanna GERINGER de OEDENBERG
Ewa SZCZYGLOWSKA-CZAPKA Local assistants Czesław Adam SIEKIERSKI
Szilard SZELPAL Accredited assistants Zoltán BALCZÓ
Teresa SZEWCZYK Local assistants Janusz ZEMKE
Peter SZILAGYI Local assistants Benedek JÁVOR
Zsolt SZILAGYI Accredited assistants László TŐKÉS
Krisztina SZIRAKI Local assistants Krisztina MORVAI
Emilia SZKOPEK - DZIEKAN Local assistants Andrzej GRZYB
Andrzej SZKOTAK Accredited assistants Czesław Adam SIEKIERSKI
Jerzy SZMALC Local assistants Czesław Adam SIEKIERSKI
Monika SZOCS Service providers Csaba SÓGOR
Pawel Michal Szram Local assistants Sławomir KŁOSOWSKI
Elzbieta SZTONCEL Service providers Elżbieta Katarzyna ŁUKACIJEWSKA
Wladyslaw SZYBA Local assistants Adam GIEREK
Anna SZYBIST Local assistants Róża Gräfin von THUN UND HOHENSTEIN
Piotr SZYMANOWICZ Accredited assistants Valdemar TOMAŠEVSKI
Danuta SZYMANSKA Local assistants Sławomir KŁOSOWSKI
Ewa SZYMANSKA Local assistants Zbigniew KUŹMIUK
Lilla SZYMANSKA Accredited assistants Jadwiga WIŚNIEWSKA
Magdalena SZYMCZAK Trainees Marek PLURA
Wojciech SZYMCZAK Local assistants Ryszard CZARNECKI
Karol SZYMURA Local assistants Bolesław G. PIECHA

An accredited assistant is based in one of the European Parliament''s three places of work (Brussels, Luxembourg or Strasbourg) and has a contract of employment under European law concluded directly with Parliament. A local assistant is based in one of the EU Member States and has a contract of employment or a service provider contract governed by private law that is concluded directly with the Member and is subject to national law. In addition, Members can also welcome trainees in EP premises and in the Member States.
For more information, see section Staffing arrangements.