Mauro CHIABRANDO : 2. vaalikausi 

Poliittiset ryhmät 

  • 24-07-1984 / 24-07-1989 : Euroopan kansanpuolueen ryhmä (kristillis-demokraattinen puolueryhmä) - Jäsen

Kansalliset puolueet 

  • 24-07-1984 / 24-07-1989 : Democrazia cristiana (Italia)

Varapuheenjohtaja 

  • 26-07-1984 / 20-01-1987 : Aluepolitiikkaa ja aluesuunnittelua käsittelevä valiokunta

Jäsen 

  • 12-02-1985 / 09-03-1986 : Suhteista Kyprokseen vastaava valtuuskunta
  • 10-03-1986 / 20-01-1987 : Suhteista Kyprokseen vastaava valtuuskunta
  • 21-01-1987 / 24-07-1989 : Energia-asioita, tutkimusta ja teknologiaa käsittelevä valiokunta

Varajäsen 

  • 26-07-1984 / 20-01-1987 : Maataloutta, kalataloutta ja maaseudun kehittämistä käsittelevä valiokunta
  • 21-01-1987 / 24-07-1989 : Aluepolitiikkaa ja aluesuunnittelua käsittelevä valiokunta