Valéry GISCARD d'ESTAING : 3. vaalikausi 

Poliittiset ryhmät 

  • 25-07-1989 / 11-12-1991 : Liberaali- ja demokraattipuolueen ryhmä - Puheenjohtaja
  • 12-12-1991 / 09-06-1993 : Euroopan kansanpuolueen ryhmä (kristillis-demokraattinen puolueryhmä) - Jäsen

Kansalliset puolueet 

  • 25-07-1989 / 09-06-1993 : Union pour la démocratie française (Ranska)

Jäsen 

  • 15-12-1989 / 14-01-1992 : Institutionaalisten asioiden valiokunta
  • 15-01-1992 / 09-06-1993 : Talous- ja raha-asioita sekä teollisuuspolitiikkaa käsittelevä valiokunta
  • 27-04-1992 / 09-06-1993 : Raha-asiain alivaliokunta

Varajäsen 

  • 26-07-1989 / 13-12-1989 : Institutionaalisten asioiden valiokunta
  • 15-01-1992 / 23-04-1993 : Institutionaalisten asioiden valiokunta