Charles E. BAUR : 3. vaalikausi 

Poliittiset ryhmät 

  • 25-07-1989 / 15-04-1993 : Liberaali- ja demokraattipuolueen ryhmä - Jäsen

Kansalliset puolueet 

  • 25-07-1989 / 10-06-1990 : Union pour la démocratie française - Parti social démocrate (Ranska)
  • 11-06-1990 / 15-04-1993 : Parti social démocrate (Ranska)

Puheenjohtaja 

  • 12-02-1992 / 10-02-1993 : Suhteista Kanadaan vastaava valtuuskunta
  • 11-02-1993 / 15-04-1993 : Suhteista Kanadaan vastaava valtuuskunta

Jäsen 

  • 26-07-1989 / 14-01-1992 : Suhteista Persianlahden maihin ja Persianlahden yhteistyöneuvostoon
  • 15-01-1992 / 12-02-1992 : Suhteista Kanadaan vastaava valtuuskunta
  • 15-01-1992 / 15-04-1993 : Energia-asioita, tutkimusta ja teknologiaa käsittelevä valiokunta

Varajäsen 

  • 26-07-1989 / 14-01-1992 : Aluepolitiikkaa ja aluesuunnittelua käsittelevä valiokunta
  • 26-07-1989 / 14-01-1992 : Taloudellisten ulkosuhteiden valiokunta
  • 15-01-1992 / 10-02-1993 : Suhteista Persianlahden maihin vastaava valtuuskunta
  • 15-01-1992 / 15-04-1993 : Aluepolitiikkaa, aluesuunnittelua sekä suhteita alueellisiin ja paikallisiin
  • 11-02-1993 / 15-04-1993 : Suhteista Persianlahden maihin vastaava valtuuskunta