Giovanni GORIA : 3. vaalikausi 

Poliittiset ryhmät 

  • 25-07-1989 / 25-02-1991 : Euroopan kansanpuolueen ryhmä (kristillis-demokraattinen puolueryhmä) - Työvaliokunnan jäsen
  • 26-02-1991 / 13-04-1991 : Euroopan kansanpuolueen ryhmä (kristillis-demokraattinen puolueryhmä) - Jäsen

Kansalliset puolueet 

  • 25-07-1989 / 13-04-1991 : Democrazia cristiana (Italia)

Puheenjohtaja 

  • 26-07-1989 / 17-02-1991 : Poliittisten asioiden valiokunta

Jäsen 

  • 18-02-1991 / 13-04-1991 : Poliittisten asioiden valiokunta

Varajäsen 

  • 26-07-1989 / 13-04-1991 : Institutionaalisten asioiden valiokunta