Jas GAWRONSKI : 6. vaalikausi 

Poliittiset ryhmät 

  • 20-07-2004 / 13-11-2004 : Euroopan kansanpuolueen (kristillisdemokraatit) ja Euroopan demokraattien ryhmä - Jäsen
  • 14-11-2004 / 13-07-2009 : Euroopan kansanpuolueen (kristillisdemokraatit) ja Euroopan demokraattien ryhmä - Työvaliokunnan jäsen

Kansalliset puolueet 

  • 20-07-2004 / 13-07-2009 : Forza Italia (Italia)

Varapuheenjohtaja 

  • 08-05-2007 / 13-07-2009 : EU:n ja Kazakstanin, EU:n ja Kirgisian sekä EU:n ja Uzbekistanin parlamentaarisissa yhteistyövaliokunnissa toimiva ja suhteista Tadžikistaniin, Turkmenistaniin ja Mongoliaan vastaava valtuuskunta

Jäsen 

  • 21-07-2004 / 14-01-2007 : Ulkoasiainvaliokunta
  • 15-09-2004 / 13-03-2007 : Suhteista Kaakkois-Aasian maihin ja Kaakkois-Aasian alueellisen yhteistyön liittoon (ASEAN) vastaava valtuuskunta
  • 19-01-2006 / 14-02-2007 : Euroopan maiden alueen epäiltyä käyttöä CIA:n vankikuljetuksiin ja laittomaan vankien säilyttämiseen käsittelevä väliaikainen valiokunta
  • 15-01-2007 / 30-01-2007 : Ulkoasiainvaliokunta
  • 31-01-2007 / 13-07-2009 : Ulkoasiainvaliokunta
  • 14-03-2007 / 13-07-2009 : Suhteista Kaakkois-Aasian maihin ja Kaakkois-Aasian alueellisen yhteistyön liittoon (ASEAN) vastaava valtuuskunta
  • 15-03-2007 / 07-05-2007 : EU:n ja Kazakstanin, EU:n ja Kirgisian sekä EU:n ja Uzbekistanin parlamentaarisissa yhteistyövaliokunnissa toimiva ja suhteista Tadžikistaniin, Turkmenistaniin ja Mongoliaan vastaava valtuuskunta

Varajäsen 

  • 22-07-2004 / 03-04-2005 : Kansainvälisen kaupan valiokunta
  • 15-09-2004 / 27-02-2005 : Suhteista Etelä-Aasian maihin ja Etelä-Aasian alueellisen yhteistyön liittoon (SAARC) vastaava valtuuskunta
  • 29-09-2004 / 13-07-2009 : Valtuuskunta parlamentaarisessa Euro-Välimeri-edustajakokouksessa
  • 28-02-2005 / 13-03-2007 : Suhteista Korean niemimaahan vastaava valtuuskunta
  • 04-04-2005 / 14-01-2007 : Liikenne- ja matkailuvaliokunta
  • 15-01-2007 / 30-01-2007 : Liikenne- ja matkailuvaliokunta
  • 31-01-2007 / 13-07-2009 : Liikenne- ja matkailuvaliokunta
  • 14-03-2007 / 13-07-2009 : Suhteista Korean niemimaahan vastaava valtuuskunta
  • 15-03-2007 / 13-07-2009 : Suhteista Kaakkois-Euroopan maihin vastaava valtuuskunta
  • 15-11-2007 / 13-07-2009 : Ihmisoikeuksien alivaliokunta
  • 07-07-2008 / 13-07-2009 : Valtuuskunta EU:n ja Turkin parlamentaarisessa sekavaliokunnassa

all-activities 

Osallistuminen täysistuntoihin 
Täysistuntopuheenvuorot ja kirjalliset lausumat keskusteluista Työjärjestyksen 204 artikla ja 171 artiklan 11 kohta

Lausunnot – valmistelijana 
Valiokunnat voivat laatia asiasta vastaavan valiokunnan mietintöön liitettävän lausunnon toimivaltaansa kuuluvista seikoista. Lausunnon valmistelija vastaa myös kompromissitarkistusten laatimisesta ja neuvotteluista varjovalmistelijoiden kanssa. 56 artikla, 57 artikla, liite VI

LAUSUNTO EU:n ja Venäjän välisistä suhteista  
- INTA_AD(2005)350222 -  
-
INTA 

Päätöslauselmaesitykset 
Jäsenet voivat jättää käsiteltäväksi yksittäisen päätöslauselmaesityksen EU:n toimialaan liittyvästä asiasta. Esitys lähetetään asiasta vastaavaan valiokuntaan. 143 artikla

Parlamentin kysymykset 
Suullisesti vastattavan kysymyksen, josta keskustellaan, voi esittää valiokunta, poliittinen ryhmä tai vähintään viisi prosenttia parlamentin jäsenistä. Kysymykset osoitetaan muille EU:n toimielimille. Puheenjohtajakokous päättää, otetaanko kysymykset täysistunnon lopulliseen esityslistaluonnokseen ja missä järjestyksessä. 128 artikla

Läsnäololista 
Tämä läsnäololista on ote 6. vaalikauden täysistuntojen pöytäkirjoista. Sen sisältämät tiedot on esitetty vain tiedoksi, ja ne kattavat jäsenen toimikauden Euroopan parlamentissa. Tiedot ovat käsittelemättömiä, eivätkä ne sisällä korjauksia sairaudesta, äitiys-/isyyslomista, parlamentin valtuuskuntien hyväksytystä toiminnasta jne. johtuvien perusteltujen poissaolojen vuoksi.